با اشاره به فرمایشات رهبری در مورد مذاکره با آمریکا؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34399

  نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مشهد مقدس درباره مذاکره با آمریکا، گفت که دستگاه دیپلماسی حق ندارد ذره‌ای از مواضع ایران عقب‌نشینی کند.

  به گزارش پارس ، منصور حقیقت پور در گفت وگو با (ایسنا) اظهار کرد: ما همواره جان کلام و عصاره حقیقت را از فرمایشات مقام معظم رهبری به ویژه در سخنرانی ابتدای سال که مسائل کلان مملکت را تبیین می کنند می شنویم؛ این بار هم بر اساس آنچه ایشان فرمودند ما نسبت به صداقت آمریکایی ها در مذاکرات شک داریم.

  وی افزود: آمریکایی ها از سویی دعوت به مذاکره می کنند و از سوی دیگر به طور دائم فشار بر جمهوری اسلامی و تنگ کردن حلقه محاصره اقتصادی و تحریم را در دستور کار خود قرارمی دهند و این نشان می دهد آنها صادق نیستند.

  نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: آمریکایی ها اگر قصد تغییر در سیاست های خود را دارند باید ابتدا صداقت شان را به اثبات برسانند و بگویند که از عملکرد ۷۰،۸۰ ساله خود در قبال ایران شرمنده هستند. آنها سال ها منافع ما را تضییع کردند و بر مملکت ما تسلط سیاسی داشته اند و لطمات جدی به پیشرفت، توسعه و فرهنگ ما زدند.

  حقیقت پور اضافه کرد: آمریکایی ها بعد از انقلاب هم هر کاری از دست شان برمی آمد علیه کشورمان انجام دادند و اگر کاری هم نکردند یعنی از دست شان بر نیامده است؛ لذا آنها باید در یک دوره هشتاد ساله در مقابل وجدان بیدار مردم در خصوص خیانت هایی که به مردم و کشور کرده اند پاسخگو باشند.

  نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام پشیمانی آمریکا از سیاست های خود علیه ایران را راه حل برگشت به مدار صداقت دانست و یادآور شد: آنها باید بگویند که کودتای ۲۸ مرداد اشتباه سیاسی و تحمیل هشت سال جنگ به مردم ایران خطای استراتژیک بوده و در صدد جبران آن بر بیایند.

  وی تصریح کرد: اگر آنها عملکرد هشتاد خود را نقد نکنند و دست از خباثت و توطئه های براندازانه خود علیه ایران بر ندارند چگونه می خواهند با ما صحبت کنند و ما چگونه می توانیم آمریکایی ها و صداقت آنها را باور کنیم؟ مقام معظم رهبری هم گفتند که آنها باید صداقت نشان دهند وگرنه مذاکره با آمریکا تابو نیست؛ بلکه امکان پذیر نیست، اما مشروط بر اینکه آمریکایی ها هشتاد سال خیانت، جنایت، استثمار و برخورد با منافع مردم را جبران کنند؛ زیرا اینها برای مردم ما قابل تحمل نیست.

  حقیقت پور در پایان گفت: با توجه به فرمایشات رهبری، دستگاه دیپلماسی ما به هیچ وجه حق ذره ای سستی و عقب نشینی از مواضع حقه خود را ندارد و باید محکم بایستد؛ زیرا تا زمانی که ما محکم ایستاده ایم برنده منازعه سیاسی بین ایران و آمریکا هستیم.

  انقلاب ایران ایران و آمریکا رییس مجلس عقب نشینی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مردم ایران مشهد مقدس مقام معظم رهبری نماینده مردم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها