• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34391

  سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به مطالب ضدایرانی مطرح شده در نشست گروهک‌های تجزیه‌طلب در باکو، گفت: دیدگاه‌های مطرح شده در این نشست مواضع رسمی جمهوری آذربایجان نیست.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) المان عبدالله یف افزود: تغییری در مواضع جمهوری آذربایجان در قبال ایران ایجاد نشده است؛ موضع ما همیشه یکسان بوده است و باکو به مناسبات صمیمانه همسایگی اولویت می دهد.

  وی با تاکید بر این که « باکو در امور داخلی ایران دخالت نمی کند» افزود: ما به تمامیت ارضی ایران با احترام برخورد می کنیم، مناسبات جمهوری آذربایجان با ایران بر پایه همکاری است و معتقدیم این روابط پس از این نیز توسعه خواهد یافت.

  وی که با واحد مرکزی خبر در باکو گفت وگو می کرد، در پاسخ با سوالی درباره شرکت برخی نمایندگان مجلس و افرادی نظیر رامیز محمداف جانشین مدیرانستیتوی جغرافی آکادمی علوم آذربایجان در این نشست و مغایرت برگزاری این نشست با معاهدات فیمابین کشور گفت: نمایندگان مجلس یا استادان دانشگاه، مقام دولتی محسوب نمی شوند.

  گروهک قومگرا و تجزیه طلب به اصطلاح جبهه آزادی ملی آذربایجان جنوبی، اخیرا با برگزاری نشستی در باکو ضمن طرح ادعاهای تجزیه طلبانه علیه کشورمان، نشریاتی توهین آمیز را توزیع کردند.

  آکادمی علوم ایران نمایندگان مجلس وزارت خارجه واکنش آذربایجان جمهوری باکو تجزیه ضدایرانی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها