پس از حضور در اقیانوس آرام و عبور از تنگه مالاکا

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34388

  ناوگروه بیست و چهارم نیروی دریایی ارتش پس از ماموریت ۷۲ روزه خود لحظاتی پیش در اسکله های پایگاه یکم نیروی دریایی پهلو گرفت.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، ناوگروه بیست و چهارم نیروی دریایی ارتش پس از ماموریت ۷۲ روزه خود لحظاتی پیش در اسکله های یکم نیروی دریایی پهلو گرفت.

  ناوگروه بیست و چهارم برای نخستین بار توانست پس از حضور در اقیانوس آرام با عبور از خط استوا برگ زرین دیگری بر تاریخ افتخارات نیروی دریایی ثبت کند.

  دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم استقبال از این ناوگروه گفت: این ناوگروه متشکل از ناو بالگردبر خارک و سبلان به همراه بالگرد از اول بهمن ماه ماموریت خود را آغاز کرد.

  وی افزود: ناوگروه بیست و چهارم با ۸۰۰ نفر از پرسنل در این ماموریت شرکت داشت.

  سیاری ادامه داد: حضور در شمال اقیانوس هند، عبور از تنگه استراتژیک مالاکا، حضور در اقیانوس آرام و دریای چین، عبور از خط استوا، موفق بودن کارورزی دانشجویان ما در دریایهای آزاد، پهلو گیری در بندر ژانگ ژیانگ چین، شناسایی ۳۷۰ یگان شناور سطحی، زیر سطحی و پرنده از جمله ویژگی های ماموریت ناوگروه بیست و چهارم بود.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش می تواند در سیاست و عزت و استقلال کشور نقش آفرین باشد و امیدواریم در سال ۹۲ در عرصه دریاهای آزاد و اقیانوس های دیگر حضور داشته باشیم.

  سیاری در پایان اظهار داشت: تمامی یگان های ما با فن آوری های روز تجهیز شده اند و باعث غرور ملت قهرمان ایران اسلامی هستند.

  استقلال اقیانوس اقیانوس آرام اقیانوس هند ایران اسلامی پرنده چین دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی نیروی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها