• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34315

  یک کارشناس امریکایی در مورد یک جنگ با بمب‌های هیدروژنی به دلیل تقابل و جدال دو کره هشدار داده است.

  به گزارش پارس به نقل از پرس تی وی، مایک بیلینگتون گفت، « لفاظی های شدید» کره شمالی و « پاسخ های تلافی جویانه» کره جنوبی احتمالا منجر به آغاز یک « جنگ گرماهسته ای (جنگ با بمب های هیدروژنی) خواهد شد؛ جنگی که باید با توجه و در نظر داشتن بحران اقتصادی که اکنون به اروپا و امریکا رسیده، مورد توجه قرار بگیرد. »

  وی به پرس تی وی گفت: « اگر کره شمالی مانند گذشته دست به اقدام تحریک آمیز دیگری مانند بمباران یک جزیره یا اقدامی در همین سطح بزند، کره جنوبی کاملا آماده است که پاسخ نظامی شدیدی به چنین اقدامی بدهد. »

  کره جنوبی روز چهارشنبه (۱۴ فروردین، ۳ آوریل) اعلام کرد این کشور برای زمانی که کره شمالی سلامت و امنیت شهروندان کره جنوبی را که در یک منطقه مشترک صنعتی در حال کار هستند تهدید کند، طرح های احتمالی نظامی درنظر گرفته است.

  کیم کوان-جین، وزیر دفاع کره جنوبی گفت: « ما در صورت جدی شدن اوضاع، طرحی احتمالی را آماده کرده ایم که اقدام نظامی را نیز شامل می شود. »

  همچنین بعد از اینکه پیونگ یانگ اعلام کرد که با کره جنوبی در « وضعیت جنگی» به سر می برد، پارک گوئن- هی، رئیس جمهور کره جنوبی اول آوریل به کره شمالی هشدار داد، هرگونه اقدام تحریک آمیز این کشور با « پاسخی محکم» مواجه خواهد شد.

  بیلینگتون در این باره هشدار داد: « ما در یک وضعیت جهانی هستیم که خیلی خیلی به جنگ نزدیک است. »

  بر پایه این گزارش، علی رغم هشدارهای پیونگ یانگ، سئول و واشنگتن ۱۱ مارس یک رزمایش مشترک نظامی را در نزدیکی شبه جزیره کره آغاز کردند. در این رزمایش که یک هفته به طول انجامید، ۱۰ هزار سرباز کره ای و حدود ۳ هزار نیروی امریکایی شرکت کردند.

  کره شمالی ۲۶ مارس در واکنش به این رزمایش اعلام کرد که ارتش این کشور باید برای حمله به « تمام پایگاه های نظامی امریکا در منطقه آسیا-اقیانوسیه شامل کشور امریکا، هاوایی و گوام» و همچنین کره شمالی آماده شود.

  پیونگ یانگ همچنین چند روز بعد ضمن اعلام اینکه با کره جنوبی در « وضعیت جنگ» قرار دارد، هشدار داد که هرگونه اقدام تحریک آمیز از سوی سئول و واشنگتن یک جنگ همه جانبه هسته ای را در پی خواهد داشت.

  امریکا ۳۱ مارس یک ناوشکن ضد هوایی را به منظور « دفاع از حمله احتمالی کره شمالی» به سواحل جنوب غربی شبه جزیره کره فرستاد.

  اقیانوسیه پرس تی وی جنگ رئیس جمهور شبه جزیره کره کره جنوبی کره شمالی واشنگتن وزیر دفاع هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها