• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34261

  نگهبانان زندان‌های رژیم صهیونیستی برای سرکوب اعتراضات محبوسین فلسطینی پس از انتشار خبر شهادت میسره ابوحمدیه، به‌سوی آنها گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

  به گزارش پارس تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس؛ بلافاصله پس از انتشار خبر شهادت مسیره ابوحمدیه در زندان رژیم صهیونیستی محبوسین فلسطینی در چندین زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتراض زدند. نگهبانان برای سرکوب این اعتراضات به درون سلول های زندانیان گاز اشک آور پرتاب کردند.

  مسیره ابوحمدیه صبح امروز (سه شنبه) در زندان صهیونیستی « سوروکا» واقع در « بئر السبع» به شهادت رسید.

  « عیسی قراقع» وزیر اسرای فلسطینی گفت، ابوحمدیه (۶۴ساله) پس از مبارزه طولانی با بیماری سرطان و در نتیجه نبود رسیدگی های پزشکی در زندان جان خود را از دست داد.

  قراقع تأکید کرد، سهل انگاری مسئولان اسرائیلی در درمان ابوحمدیه و آزاد نکردن وی که منجر به شهادتش شد، جنایتی شنیع و خطرناک است.

  وی خواستار تشکیل کمیته بین المللی فوری برای تحقیق درخصوص شهادت ابوحمدیه و سهل انگاری عمدی مسئولان اسرائیلی برای درمان وی شد.

  وزیر اسرای فلسطینی، رژیم صهیونیستی و اداره زندان های اسرائیلی را مسئول این جنایت دانست.

  از سوی دیگر، « محمد عباس» ، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مقامات اسرائیلی را مسئول وفات مسیره ابوحمدیه دانست.

  جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز اعلام کرد که شهادت ابوحمدیه اوضاع در فلسطین را به کلی دگرگون می سازد.

  طبق این گزارش، ابوحمدیه یکی از افسران سازمان حفاظت اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین بود که اشغال گران صهیونیست او را در بیست و هشتم ماه می سال ۲۰۰۲ در جریان یورش به کرانه باختری و ویرانی مقرهای امنیتی تشکیلات رام الله اسیر کردند و دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی وی را به اتهام فعالیت در دوران انتفاضه و قتل دو صهیونیست، به حبس ابد محکوم کرد.

  لازم به ذکر است، هزاران اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی تحت شدیدترین فشارها به سر می برند و به تازگی اعلام شده بود که ۲۵ تن از آنها نیز دچار سرطان هستند. پیش از این نیز « عرفات جرادات» اسیر فلسطینی، در زندان « مجدو» به شهادت رسیده بود.

  حبس حماس دستگاه قضایی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین رژیم صهیونیستی زندان سرطان شورش قتل گاز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها