• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34260

  رئیس‌جمهور افغانستان در مصاحبه‌ای با یک روزنامه آلمانی اعلام کرد که ملا محمد عمر، رهبر طالبان، می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری سال بعد این کشور شرکت کند.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس؛ حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان، در گفتگو با روزنامه آلمانی" سودشه زیتونگ" و در پاسخ به سؤالی مبنی اینکه آیا ملا عمر می تواند در صدد دستیابی به کرسی ریاست جمهوری باشد اعلام کرد که وی می تواند وارد کارزار انتخابات شود.

  کرزی گفت: " ملا عمر می تواند نامزد انتخابات شده و به افغانی ها اجازه دهد که به نفع یا علیه او رأی دهند. "

  وی در ادامه سخنانش اذعان کرد که مقامات دولتی" ارتباطات گاه و بی گاهی" با طالبان داشته اند. رئیس جمهور افغانستان گفت که قانون اساسی کشور برای تمام افغان ها است و" طالبان نیز باید از آن بهره ببرد. "

  دولت افغانستان اخیرا با تأسیس دفتر طالبان در دوحه موافقت کرده است.

  دولت افغانستان تا اوایل سال جاری میلادی، با هر طرحی برای برخورداری این گروه از دفتری در خارج از افغانستان به شدت مخالفت می کرد اما آمریکا در حالی که نیروهای خود را طی دو سال آتی باید از این کشورر بیرون آورد، خواهان حضور طالبان بر سر میز مذاکره بود.

  کابل بارها اعلام کرده تنها در حالی آماده گفت و گو با طالبان است که این گروه تمام ارتباطات خود با القاعده را قطع کرده و از خشونت پرهیز کند.

  طالبان تاکنون مذاکره با کرزی را رد کرده و او را دست نشانده دولت آمریکا می داند.

  افغانستان القاعده انتخابات ریاست جمهوری حامد کرزی خشونت دولت آمریکا رئیس جمهور طالبان قانون اساسی مصاحبه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها