• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34253

  مقامات فرودگاه یمن تأیید کردند دیکتاتور سابق این کشور با یک هواپیمای ویژه سعودی و ظاهرا برای درمان بیماری‌اش به عربستان سفر کرده است.

  به گزارش پرس به نقل از  تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس؛ یکی از اعضای حزب کنگره یمن تأیید کرد که علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق یمن، در بیمارستانی در ریاض بستری خواهد شد اما اشاره ای به بیماری صالح نکرد. وی همچنین اعلام کرد که حزب صالح بعدا بیانیه ای در این ارتباط صادر خواهد کرد.

  مقامات فرودگاه صنعا نیز این خبر را تأیید کردند.

  صالح تحت فشار خارجی قرار دارد تا کشور را ترک کند. منتقدین وی معتقدند که او سعی دارد فعالیت های کنفرانس گفتگوهای ملی را که از دو هفته پیش آغاز به کار کرده است مختل کند. برگزاری این کنگره گامی کلیدی برای انتقال قدرت در این کشور بحران زده است.

  صالح در ژوئن سال ۲۰۱۱ و پس از آنکه در حمله ای به کاخ ریاست جمهوری یمن زخمی شده بود، در عربستان تحت مداوا قرار گرفت.

  به گفته منابع دیپلماتیک، رییس جمهور پیشین یمن مدتی قبل نیز روادید ایتالیا را دریافت کرده بود اما از بیم تحت تعقیب قرار گرفتن از سوی گروه های مدافع حقوق بشر، ترجیح داد به این کشور اروپایی نرود.

  نیروها و هواداران صالح به کشتار معترضان در جریان انقلاب مردمی این کشور متهم هستند.

  علی عبدالله صالح در چارچوب توافقنامه انتقال قدرت، در فوریه ۲۰۱۱ بعد از ۳۳ سال حکمرانی بر یمن، جای خود را به" عبدربه منصور هادی" ، معاون خود داد وی نیز قرار است به مدت دو سال به طور موقت زمام امور کشور را در اختیار داشته باشد، دوره ای که در طول آن قانون اساسی کشور اصلاح و ارتش نیز بازسازی شود.

  انقلاب ایتالیا حقوق بشر درمان بیماری رئیس جمهور رییس جمهور عربستان فرودگاه قانون اساسی یمن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها