• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34149

  ۱۳ دانش‌آموز مسلمان میانمار طی آتش‌سوزی یک مدرسه مذهبی که به گفته مقامات ناشی از ایراد سیستم برق‌رسانی بود، بر اثر خفگی و سوختگی جان خود را از دست دادند.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم به نقل از الجزیره؛ در آتش سوزی امروز (سه شنبه) در یانگون، بزرگترین شهر میانمار، ۱۳ نفر از دانش آموزان پسری که در این مدرسه حضور داشتند بر اثر استنشاق دود ناشی از آتش و همچنین جراحات وارده از سوختگی جان دادند.

  یکی از مقامات پلیس اعلام کرده که این آتش سوزی بر اثر نقص فنی رخ داده و یک آتش سوزی تعمدی نبوده است.

  این ساختمان دارای یک مسجد و همچنین یک مدرسه مذهبی بود که کودکان در حین تحصیل در آنجا اقامت داشتند. به گفته ساکنین محلی قربانیان این حادثه ظاهرا همگی یتیم بودند.

  پلیس ضدشورش به منطقه اعزام شده زیرا برخی مسلمانان تجمع کرده در خارج از ساختمان محل حادثه بیم ارتباط این آتش سوزی با خشونت های مذهبی علیه مسلمانان میانمار را داشتند.

  مقامات خوابگاه مدرسه درب ها را به علت ترس از حمله های احتمالی افراطیون بودایی قفل می کردند و ظاهرا همین امر موجب شده دانش آموزان نتوانند از خوابگاه خارج شوند.

  نیروی پلیس مردم را دعوت به آرامش کرده و قول داده که کمیته ای – شامل رهبران مسلمان – برای بررسی دلایل این آتش سوزی تشکیل دهد.

  یک افسر پلیس اعلام کرد که قربانیان آتش سوزی امروز ۱۳ نفر از ۷۰ نفری بودند که در زمان وقوع حادثه در ساختمان خوابیده بودند.

  وی گفت: " بقیه بچه ها نجات داده شدند. "

  میانمار در ماه های اخیر شاهد حملات بی وقفه بخش های افراطی اکثریت بودایی این کشور به اقلیت مسلمانان بوده است. در حوادث متعدد ده ها مسلمان کشته شده و هزاران نفر نیز آواره شده اند.

  آتش سوزی برق خشونت دانش آموز دانش آموزان کودکان مدرسه مسجد مسلمان مسلمانان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها