• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34132

  دادگستری تونس در پی صدور فتوای «جهاد ازدواجی» در این کشور و رفتن ۱۳ دختر تونسی برای کمک به مخالفان مسلح در سوریه، وارد عمل شد

  به گزارش پارس به نقل از فارس، شبکه المیادین در گزارشی از تونس اعلام کرد که دادستانی این کشور پرونده تروریست های به اصطلاح مجاهد این کشور که برای جنگ به سوریه می روند را مورد بررسی قرار می دهد.

  این اقدام پس از آن انجام شد که بنابر گزارش ها تعداد زیادی از جوانان تونسی با هدایت گروه های سلفی پس از آموزش های نظامی به سوریه اعزام شدند.

  پس از این مسئله خانواده این افراد برای بررسی سرنوشت فرزندان خود تظاهرات و خواستار پیگیری وضعیت فرزندانشان در سوریه شدند و تاکید کردند که فرزندانشان با کمی آموزش به عنوان جنگجو اعزام شده اند.

  معارضان در تونس در همین باره انتقادات تندی را به دولت و حزب النهضه مطرح می کنند.

  همچنین پرونده جدیدی که درباره ارتباط با خشونت ها در سوریه باز شده، صدور فتوا موسوم به « ازدواج جهادی» در تونس است که بنابر گزارش ها منبع این فتوا غیر موثق است ولی در میان سلفی ها رواج یافته است تا به این طریق جوانان بیشتری برای حضور در سوریه ترغیب شوند.

  براساس این فتوا دختران تونسی برای ازدواج با افراد مسلح در سوریه به این کشور سفر کنند و تاکنون ۱۳ نفر از آنها به میدان درگیری در سوریه رفته اند.

  رهبران مذهبی در تونس به این فتوا اعتراض کرده اند و وزارت امور دینی نیز مدعی شده که دولت تونس به این فتوا پایبند نخواهد بود.

  روزنامه تونسی خبر دادند که یک جوان سلفی تونسی همسر خود را طلاق داده تا وی بتواند برای کمک به افراد مسلح به سوریه سفر کند.

  تلویزیون المیادین تاکید کرد که جامعه شناسان تونسی بر این باورند که توجه جوانان این کشور به علمای خارج از این کشور به ویژه در عربستان عامل مشکلات کنونی در تونس است.

  ازدواج افراد مسلح تلویزیون جامعه خانواده خشونت سوریه طلاق مسلح در سوریه مشکلات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها