• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33990

  رئیس‌جمهور افغانستان در دیدار با امیر قطر درباره برخی مسائل از جمله موضوع افتتاح دفتر نمایندگی طالبان در دوحه گفت‌وگو کرد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از « روسیا الیوم» ، « حامد کرزی» ، رئیس جمهوری افغانستان که برای گفت وگو درباره افتتاح دفتر نمایندگی طالبان در دوحه و روند آشتی ملی در افغانستان به دوحه، پایتخت قطر سفر کرده است، روز یکشنبه (۳۱ مارس) با شیخ « حمد بن خلیفه آل ثانی» ، امیر قطر گفت وگو کرد.

  خبرگزاری رسمی قطر (قنا) اعلام کرد امیر قطر روز یکشنبه با رئیس حمهور افغانستان در قصر پادشاهی در دوحه دیدار کرد. برخی از وزرای قطر از جمله شیخ « حمد بن جاسم آل ثانی» ، نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور و نیز اعضای هیت همراه رئیس جمهور افغانستان در این جلسه گفت وگو شرکت داشتند. خبرگزاری قنا به جزئیات گفت وگوهای کرزای با امیر قطر هیچ اشاره ای نکرد.

  پیشتر سخنگوی وزارت خارجه افغانستان تاکید کرد، حامد کرزای در این دیدار درباره « روند صلح و افتتاح دفتر نمایندگی طالبان در قطر با هدف اجرای گفت¬ وگو با مقامات افغانستان، گفت وگو می کند.

  طالبان به صورت رسمی گفت وگو با کابل را رد کرده است. « ذبیح الله مجاهد» ، سخنگوی طالبان گفته است، افتتاخ دفتر نمایندگی طالبان در قطر هیچ ارتباطی با کرزای ندارد. طالبان حامد کرزای را « عروسک آمریکایی ها» خوانده است.

  افغانستان پایتخت حامد کرزی رئیس جمهور طالبان عروسک قطر کرزای وزارت خارجه وزیر خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها