• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33828

  سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ گفت: این کمیسیون نسبت به حقوق ایرانیان خارج از کشور حساسیت زیادی دارد، لذا شکایت های واصله از عملکرد سفارت خانه های ایران در خارج کشور را به سرعت بررسی می کنیم.

  به گزارش پارس مصطفی افضلی فرد سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه این کمیسیون نسبت به صیانت از حقوق ایرانیان خارج از کشور حساسیت زیادی دارد و پرونده های مرتبط با آنان را با دقت بررسی می کند، گفت: کمیسیون اصل ۹۰ بر اساس همین حساسیت تاکنون جلسه هایی را با مسئولان وزارت امور خارجه برگزار کرده است.

  وی افزود: ایرانیان خارج از کشور در چند ماه اخیر شکایت هایی از وزارت امور خارجه، سفارت خانه های ایران در کشورهای آلمان، سوئد، مالزی، ترکیه و معاونت حقوقی و امور بین الملل ریاست جمهوری به کمیسیون ارسال کرده بودند که ما آنها را بررسی و از مسئولان ذی ربط دعوت کردیم. همچنین اگر شکایت جدیدی ارجاع شود آن را مطرح خواهیم کرد.

  سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ تصریح کرد: بعد از ارجاع این شکایات، تعدادی از شاکیان و مسئولانی از وزارت امور خارجه، سفارت خانه ها، کنسولگری های ایران و ریاست جمهوری در کمیسیون حضور پیدا کرده و پاسخ هایی ارائه کردند و مقرر شد که پاسخ های دیگری نیز به صورت مکتوب ارائه کنند.

  افضلی فرد همچنین گفت: با توجه به اهمیت دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور، مقرر شد که جلسات کارگروه صیانت از حقوق اتباع آسیب دیده ایران در خارج از کشور با حضور مسئولان وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه، وزارت کشور، معاونت حقوقی و بین الملل رئیس جمهور و سازمان بازرسی کل کشور در کمیسیون اصل نود بعد از تعطیلات نوروز تشکیل شود تا علاوه بر شکایت های فعلی، مواردی که منجر به حبس های طویل المدت و خسارت های مادی و معنوی برای ایرانیان خارج از کشور شده، بررسی شود.

  ایران ایرانیان خارج از کشور ترکیه تعطیلات نوروز حقوق سازمان بازرسی کل کشور کمیسیون اصل ۹۰ مادی و معنوی مالزی وزارت اطلاعات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها