• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33822

  مقام های مصری مسئول کانال سوئز اعلام کردند برخلاف ادعای مخالفان سوری، در بازرسی از یک فروند کشتی تانزانیایی که از بندری در ایران به مقصد سوریه در حرکت بود، هیچ سلاحی کشف نکردند.

  به گزارش پارس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العربیه، مقام های مصری بعد از دریافت گزارش هایی مبنی بر اینکه یک فروند کشتی تانزانیایی حامل تسلیحات نظامی از بندری در ایران به مقصد سوریه است، این کشتی را در کانال سوئز متوقف و اقدام به بازرسی آن کردند اما هیچ سلاحی در آن کشف نکردند.
  « محب ممیش» رئیس هیات کانال سوئز اعلام کرد این کشتی حامی ۷۴۷۹ تن مواد شیمیایی بود و بعد از بازرسی مجوز ورود به دریای مدیترانه را یافت.
  پیش از این منابع مخالف دولت سوریه مدعی شدند که این کشتی حامل ۸۵۰۰ تن تسلیحات و موشک های زمینی از ایران به مقصد سوریه است. این منابع افزودند، این کشتی قرار بود در یک بندر سوری سوختگیری و بار خود را تخلیه کند.
  منابع غربی بارها ایران را به حمایت تسلیحاتی از دولت سوریه متهم می کنند. اتهامی که رد شده است. این در حالی است که دولت سوریه بارها غرب و هم پیمانان منطقه ای آن از جمله عربستان سعودی و قطر را به حمایت آشکار نظامی و مالی از گروه های مسلح متهم کرده است.

  در چند هفته اخیر نیز آمریکا و کشورهای غربی سرگرم مذاکره برای ارسال سلاح به گروه های مسلح سوری بوده اند.

   

  العربیه ایران دولت سوریه سوریه عربستان سعودی قطر کشتی کشورهای غربی گروه های مسلح مواد شیمیایی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها