• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33817

  دادگاه عالی کنبیا با تأیید نتیجه انتخابات این کشور ادعاهای اودینگا، نامزد شکست‌خورده درباره وجود تقلب را رد کرد. وی پس از اعلام رأی اعلام کردنتیجه را پذیرفته و آرزوی موفقیت برای رقیب خود دارد.

  به گزارش پارس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره؛ دادستان کل کنیا اعلام کرد که دادگاه عالی کشور نتیجه اتخابات اخیر این کشور که منجر به پیروزی اوهورو کنیاتا شده است را تأیید کرده است.

  شش قاضی در نایروبی شکایات و مستدلات مخالفین به سرکردگی رایلا اودینگا، نخست وزیر سابق، درباره بروز تقلب در انتخابات را مورد بررسی قرار دادند. وی در این انتخابات حائز رتبه دوم شد.

  به گزارش صلیب سرخ کنیا، پس از اعلام رأی دادگاه دستکم دو تن کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

  رئیس جمهور کنونی کنیا قبل از اعلام رأی دادگاه از طرفین در خواست کرد که آرامش خود را حفظ کنند. با توجه به رأی صادره احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم از بین می رود.

  رایلا اودینگا، نامزد شکست خورده انتخابات، و برخی گروه های جامعه مدنی ادعا می کنند که انتخابات ۴ مارس آکنده از مسائل و مشکلات فنی و همچنین تقلب بوده است.

  اودینگا پس از انتشار رأی دادگاه اعلام کرد به این تصمیم کاملا احترام گذارده و برای کنیاتا آرزوی موفقیت در ریاست جمهوری کرد.

  تمام شکایتنامه هایی که نتایج انتخاباتی را به چالش می کشیدند رد شدند.

  انتخابات جامعه رئیس جمهور ریاست جمهوری صلیب سرخ مشکلات دادگاه کشور تأیید کنیا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها