• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33779

  وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در امور داخلی روسیه به طور مستقیم دخالت می‌کند.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، به نقل از روزنامه فرامنطقه ای الحیاة، وزارت خارجه روسیه روز شنبه با صدور بیانیه ای دولت آمریکا را به دخالت در امور داخلی روسیه متهم کرد و از واشنگتن خواست از ادامه چنین اقدامی خودداری کنند.

  در این بیانیه مسکو از اظهارات اخیر ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر ادامه حمایت مالی واشنگتن از شماری از سازمان های غیر دولتی و مدافع حقوق بشر روسیه انتقاد کرده و این اقدام آمریکا را دخالت آشکار در امور داخلی روسیه دانست.

  الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص گفت: اظهارات نولاند هیچ ارزش و اعتباری نداشته و تنها با هدف تحریک روسیه ایراد شد.

  وی افزود: موسکو اظهارات نولاند را دخالت مستقیم در امور داخلی روسیه می داند و این اقدام را نمی پذیرد.

  در هفته های گذشته مقامات روسیه اقدام به تفتیش مقرهای شماری از سازمان های غیر دولتی این کشور از جمله سازمان های حقوق بشری روسیه کرده اند که این امر واکنش هایی را در سطح بین المللی به دنبال داشت؛ به نحوی که دولت آلمان به روسیه هشدار داد این اقدامات در نهایت به تیرگی روابط دو کشور منتهی می شود.

  آلمان حقوق بشر دانشجویان ایران روسیه سازمان های حقوق بشری صدور بیانیه ای مسکو نولاند واشنگتن وزارت خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها