• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33706

  صنعا بار دیگر از واشنگتن خواست زندانیان یمنی محبوس در زندان‌های «گوانتانامو» و «بگرام» را آزاد کند و برای اصلاح و بازپروری به کشورشان بازگرداند.

  به گزارش پارس ؛ فارس به نقل از پایگاه خبری « التغییر» ، صنعا بار دیگر از دولت آمریکا خواست تا ۹۰ زندانی یمنی در زندانهای گوانتانامو در کوبا و بگرام در افغانستان را به یمن بازگرداند.

  خبرگزاری رسمی یمن (سبا) نیز نوشت: « ابوبکر القربی» وزیر خارجه یمن در نامه ای به « جان کری» همتای آمریکایی اش، این درخواست را مطرح کرد و نوشت: یمن بر ضرورت اتخاذ تمام تدابیر لازم امنیتی، دیپلماتیک و مقدماتی برای بازگشت این زندانیان به کشور و اصلاح آنها برای بازگشت سالمشان به آغوش جامعه به عنوان یک شهروند و خدمت آنها به توسعه کشور تاکید دارد. ضمن اینکه بستن پرونده گوانتانامو اعتماد را به ارزش های آزادی و عدالت باز خواهد گرداند.

  بخش زیادی از زندانیان گوانتانامو یمنی هایی هستند که بیش از ۱۰ سال پیش، اغلب در افغانستان دستگیر شده اند و اتهام آنها، ارتباط با القاعده است.

  « باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، در دوره نخست ریاست جمهوری اش وعده داده بود که زندان گوانتانامو را ببندد اما « علی عبدالله صالح» دیکتاتور و رئیس جمهور سابق یمن، برای استقبال از زندانیان یمنی شرط گذاشته بود که آمریکا تامین مالی ساخت یک مرکز برای بازپروری و اصلاح این زندانیان را برعهده گیرد. مشابه همان مرکزی که در عربستان سعودی ساخته شد.

  اما « عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور کنونی یمن در سفر ماه اکتبرش به واشنگتن به مقامات آمریکایی اعلام کرد که یمن خود، هزینه ساخت این مرکز را برعهده خواهد گرفت.

  افغانستان باراک اوباما جامعه دولت آمریکا رئیس جمهور رئیس جمهور آمریکا زندان گوانتانامو واشنگتن یمن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها