• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33664

  مسئولان بهداشت امریکا اعلام کردند: یک دندانپزشک به علت ضد عفونی نکردن صحیح تجهیزات، هفت هزار بیمار را در معرض خطر ابتلا به ویروس HIV و دیگر بیماری های واگیردار عفونی قرار داد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از واحد مرکزی خبر، مسئولان بهداشت و سلامت امریکا اعلام کردند: یک دندانپزشک به علت ضد عفونی نکردن صحیح تجهیزات و وسایل مطب خود در ایالت اوکلاهما، هفت هزار بیمار را در معرض خطر ابتلا به ویروس HIV و دیگر بیماری های واگیردار عفونی قرار داده است.
  به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس اعلام مقامات مسئول این دندانپزشک در شهر تالسا در ایالت اوکلاهما امریکا هفت هزار بیمار را در معرض ابتلا به ویروس های هپاتیت بی و سی و همچنین ویروس ایدز قرار داده است.

  مقامات بهداشت و درمان امریکا هنوز نمی دانند آیا هیچ بیماری به این ویروس ها مبتلا شده است یا خیر اما از حدود هفت هزار بیمار این دندانپزشک که « دبلیو. اسکات هرینگتن» نام دارد خواستند براساس تحقیقاتی که از سوی جامعه دندانپزشکی این ایالت آغاز شده است، برای اطلاع از احتمال ابتلا به ویروس های HIV و هپاتیت، به درمانگاههای رایگان مراجعه کنند و آزمایش بدهند.

  مسئولان بهداشت علاوه بر یافتن تجهیزات فرسوده و غیر استریل، متوجه داروهای تاریخ مصرف گذشته از جمله آمپول هایی شدند که باید در سال ۱۹۹۳ دور انداخته می شد.

   

  ایدز بهداشت و درمان جامعه سلامت فرانسه ویروس معرض بیمار ابتلا دندانپزشک

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها