• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33639

  «مردی که می‌گوید می‌خواهد رئیس جمهوری ایران بشود، در لابی هتلی به فاصله چند قدمی دفترکارش و هزاران مایل از کشوری که می‌خواهد رئیس جمهورش بشود، نشسته است. »

  به گزارش پارس به نقل از جام سیاسی:

  « مردی که می گوید می خواهد رئیس جمهوری ایران بشود، در لابی هتلی به فاصله چند قدمی دفترکارش و هزاران مایل از کشوری که می خواهد رئیس جمهورش بشود، نشسته است. شاید تنها چیزی که از فاصله این مرد تا تهران بیشتر باشد موانعی است که در پیش دارد. » این جملات آغازین گزارش آسوشیتد پرس تحت عنوان « تلاش دون کیشوت وار استاد دانشگاه نیوجرسی برای ریاست جمهوری ایران» منتشر شده است.

  آسوشیتد پرس می افزاید: « هوشنگ امیر احمدی، استاد عینکی دانشگاه راتگرز، سال گذشته کاندیداتوری خودش برای ریاست جمهوری اسلامی را اعلام کرد، و امروز او در هنگامه یک نبرد" دون کیشوت" وار برای جمع آوری پول و پشتیبانی از نیویورک تا کالیفرنیا و حتی دوبی در سفر است و قرار است ماه آینده هم راهی ایران بشود. امیر احمدی ۶۵ ساله، چهل سال است که در آمریکا زندگی می کند، و آمریکا را" کشور خود" می خواند. اینجا [آمریکا] ازدواج کرده، و دخترش اینجا به دنیا آمده و بزرگ شده است. »

  در بخشی دیگر از این گزارش آمده است: « سال ها پیش دختر امیر احمدی که اکنون بیست و یک ساله است از او پرسید، " بابا چرا ایران و آمریکا با هم دوست نمی شن؟ " و پروفسور می گوید این سئوال دخترش او را آنچنان احساساتی کرد که تصمیم به تاسیس شورای امریکا و ایران گرفت. »

  آسوشیتد پرس، امیر احمدی را « بازیگر پشت پرده ها» می خواند، اگرچه تاکید می کند حتی با این وجود وی برای رسیدن به هدفی که اعلام کرده است راه پر پیچ و خمی در پیش دارد، و از قول مهرزاد بروجردی، استاد دانشگاه سیراکیوز اضافه می کند: « این کاندیدا شدن اصلا جدی نیست، ایشان هیچ شانسی در این انتخابات ندارد، فقط ملیت آمریکایی اش برای رد صلاحیت شدن توسط شورای نگهبان کفایت می کند. »

  امیر احمدی مدعی است که با اعضای شورای نگهبان گفتگو کرده است و اطمینان گرفته که شورا صلاحیت وی را تصویب خواهد کرد.

  هوشنگ امیراحمدی در کنار بیل کلینتون

  گفتنی است" هوشنگ امیراحمدی» اوایل بهمن ماه سال گذشته در گفتگویی با رادیو کوچه در پاسخ به این که" خبری روز جمعه در وب سایت ها منتشر شده بود مبنی بر شروع کمپین انتخاباتی شما، آیا این خبر را تایید می کنید؟ " گفت: بله من خبر را تایید می کنم، من به طور رسمی مبارزه انتخاباتی را برای سال ۱۳۹۲ شروع کردم و الان روی آن با (تیمی) کار می کنیم. البته عرض کنم که این کار را چند روز پیش نکردم، من ماه اوت گذشته ایران بودم در منزل پدری در طالش میان فامیل، دوستان و آشنایان منطقه و اطراف تعداد زیادی پیش من بودند و آن جا به همگی اعلام کردم و عملا آن جا اعلام کردم که من کاندیدا می شوم و شروع کاندیداتوری شدنم را از طالش اعلام کردم.

  ازدواج انتخابات ایران ایران و آمریکا بیل کلینتون پشت پرده پول رئیس جمهور ریاست جمهوری شورای نگهبان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها