• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33634

  وزیر خارجه تاجیکستان با ابراز رضایت از همکاری‌های عمرانی تهران-دوشنبه، پروژه سنگ توده ۲ را نشانه خوبی از روابط مستحکم ۲ کشور دانست.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری مهر، , وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان در حاشیه برگزاری یازدهمین اجلاس مجمع گفت وگوی همکاری آسیا در شهر دوشنبه دیدار و گفت وگو کردند.

  علی اکبر صالحی و همراه خان ظریفی، ضمن مرور در حوزه های مختلف، از رشد روز افزون این همکاری ها ابراز رضایت کرده، درخصوص مکانیسم تسریع مراحل اجرایی توافقات و رفع موانع احتمالی رایزنی کردند.

  طرفین همچنین ضمن بررسی تحولات منطقه در افغانستان و چشم انداز آتی این تحولات، پیرامون راه های تقویت رایزنی ها و تحکیم همکاری ها در جهت کمک به توسعه، رفاه، ثبات و امنیت منطقه تبادل نظر کردند.

  صالحی دو ملت ایران و تاجیکستان را هم زبان، هم ریشه، هم دین و دارای سنت های مشترک خواند و آمادگی کشورمان را برای گسترش همه نوع همکاری با این کشور اعلام داشت.

  وی با اشاره به تحولات سیال منطقه، بر ضرورت ادامه رایزنی ها و همکاری های دوجانبه و سه جانبه ایران، تاجیکستان و افغانستان؛ سه کشور فارسی زبان، تاکید کرد.

  وزیر امور خارجه تاجیکستان نیز با اشاره به روابط نزدیک و برادرانه ۲دو کشور، علاقمندی دوشنبه را برای گسترش همکاری های جامع با تهران مورد تاکید قرار داد.

  ظریفی با ابراز رضایت از همکاری های عمرانی دو کشور، پروژه سنگ توده ۲ را نشانه خوبی از روابط مستحکم دو کشور دانست.

  وی با اشاره به سرنوشت نزدیک سه کشور فارسی زبان ایران، تاجیکستان و افغانستان، همکاری های مشترک در جهت تقویت تعاون، صلح و ثبات منطقه توسط کشورهای منطقه را مهم خواند.

  افغانستان ایران تاجیکستان جمهوری اسلامی ایران دین رشد علی اکبر صالحی کشورهای منطقه ملت ایران وزیر امور خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها