• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33616

  سایت «دبکا» نزدیک به محافل امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش داد عربستان سعودی گروه‌های تروریستی در سوریه را به سلاح‌های سنگین برای تصرف شهر حلب یکی از بزرگ‌ترین شهرهای سوریه، مجهز می‌کند.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس، سایت دبکا نوشت که شاهزاده « بندر بن سلطان» رئیس دستگاه اطلاعات عربستان بر عملیات انتقال سلاح های سنگین از جمله موشک انداز کالیبر ۲۲۰ میلی متر به گروه های تروریست در سوریه نظارت دارد.

  یک منبع اطلاعاتی اسرائیل تاکید کرد که دستگاه اطلاعاتی عربستان اخیرا از طریق برخی کشورهای اروپایی در جزیره بالکان با قدرت از گروه های مسلح سوریه حمایت کرده و آنها را به سلاح های جدید مجهز می کند و از طریق برخی کشورها از جمله صربستان، بوسنی، کرواسی و کوزوو سلاح ها را به تروریست های سوریه انتقال می دهد به گونه ای که اسلحه های سنگین ساخت روسیه همانند موشک انداز « سمیرش» و هوریکن که می توانند موشک های با کالیبر ۲۲۰ میلی متر با برد حدود ۷۰ کیلومتر را شلیک کنند، خریدار می کند.

  بر اساس این گزارش گروه های مسلح، پایگاه هوایی « نیراب» وابسته به فرودگاه بین المللی حلب را به تصرف خود درآوردند و امیر بندر بن سلطان این نبرد را هدایت می کرد و تصرف این پایگاه را کلید سلطه بر حلب عنوان کرد.

  بوسنی رژیم صهیونیستی روسیه سوریه عربستان عربستان سعودی کشورهای اروپایی کوزوو گروه های تروریستی گروه های مسلح

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها