• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33607

  کارشناسان و پژوهشگران استراتژیک درباره بحران ناشی از دخالت بیگانگان در مالی هشدار دادند.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الشروق، کارشناسان و پژوهشگران استراتژیک در یک سمینار تحت عنوان « بحران مالی و تحولات آن» در دانشگاه بین المللی آفریقا در خارطوم، نسبت به بحران ناشی از دخالت های بیگانگان در مالی هشدار دادند.

  « کمارا عباس» کارشناس امور آفریقا در این باره خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی در خصوص آینده آفریقا و بررسی چالش های اقتصادی، امنیت، مرزها و روابط آفریقا با جامعه جهانی شد.

  وی از اتحادیه آفریقا، اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و انجمن علمای مسلمان خواست تا با خطرات مالی و محیط منطقه ای آن مقابله کنند زیرا بر آفریقا و کشورهای اسلامی تاثیرگذار خواهد بود.

  از سوی دیگر « حسن سید سلیمان» استاد اقتصاد و علوم سیاسی سودان گفت که بحران های آفریقا باید از داخل آفریقا حل شود، مالی به مشورت گروهی با سازمان های منطقه ای نیاز دارد تا طرف های بین المللی در امور داخلی آن دخالت نکنند زیرا در آن صورت مسائل به نفع بیگانگان و برنامه های آنها پیچیده خواهد شد.

  وی اظهار داشت که فرانسه از اوضاع مالی بهره برداری کرده و به جامعه جهانی چنین القا می کند که آنچه در مالی رخ می دهد، تروریسم است.

  اتحادیه عرب اقتصاد تروریسم جامعه سودان فرانسه کشورهای اسلامی مسلمان مالی بحران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها