• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33598

  سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک به عنوان رییس مرکز هماهنگی جنبش غیرمتعهدها به همراه روسای گروه سازمان همکاری اسلامی، گروه عرب و کمیته فلسطین در سازمان ملل و سفیر فلسطین در سازمان ملل با بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل دیدار کرد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، محمد خزاعی در این دو دیدار، فشارها و تضییقات اعمال شده علیه مردم فلسطین مطرح و بر لزوم حمایت عملی و جدی ارکان مختلف سازمان ملل از مردم فلسطین تاکید شد.

  خزاعی رئیس مرکز هماهنگی عدم تعهد در سازمان ملل در پایان این دیدارها در جمع خبرنگاران گفت: در چند جلسه اخیر جنبش عدم تعهد که یکی از بحث های اساسی آن موضوع فلسطین است، گفت وگوهای مفصلی درباره مساله فلسطین، بویژه پس از نوامبر سال ۲۰۱۲ که فشارها، تجاوزها، بلوکه کردن پول های فلسطینی ها و مساله غزه بوجود آمد، داشتیم و در این جلسات پیشنهاد شد که گفت وگوهای جدی تری با دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان صورت گیرد.

  وی افزود: با وجود موضع گیری های صورت گرفته، رژیم صهیونیستی به فشارهای خود علیه ملت فلسطین ادامه می دهد و حتی پول های مالیات مردم فلسطین را گرفته و به آنها نمی دهند. همچنین موضوع زندانیان فلسطینی مطرح است و بر اساس گزارش یونیسف حدود ۲۰۰ کودک فلسطینی در زندان ها و تحت فشارها، بازجویی و شکنجه رژیم صهیونیستی قرار دارند، موضوع بیت المقدس، تشدید محدودیت علیه یک و نیم میلیون نفرساکنان غزه و شهرک سازی در مناطق اشغالی نیز مطرح است و اوضاع در سرزمین های اشغالی نسبت به گذشته بدتر شده است.

  خزاعی تصریح کرد: در ملاقات با دبیرکل سازمان ملل از وی درخواست شد تا علاوه بر اقداماتی که انجام می شود، اقدامات عملی دیگری نیز در این رابطه صورت گیرد تا رژیم صهیونیستی احساس کند که در مقابل جامعه بین المللی و بویژه سازمان ملل و شورای امنیت باید پاسخگو باشد. در ملاقات با رئیس شورای امنیت نیز که در حال حاضر سفیر و نماینده دائم روسیه است مباحث به طور مفصل مطرح شد.

  سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اقدام اتحادیه عرب درباره واگذاری کرسی سوریه در این اتحادیه به معارضان دولت سوریه و برخی تحرکات با هدف اقدام مشابهی در سازمان ملل تاکید کرد: صرف نظر از اینکه در مورد دولت ها چه نظری وجود دارد، برهم زدن قوانین و مقررات بین المللی کار بسیار خطرناکی است.

  وی افزود: لازم نیست دولت هایی که در گروه های جغرافیایی و منطقه ای و یا سازمان ملل در کنار هم می نشینند از هم راضی باشند اما این نمی تواند دلیلی برای نادیده گرفتن منشور ملل متحد که در واقع اساس سازمان ملل بر آن استوار است یا اساسنامه اتحادیه عرب باشد یا آنها را زیر سوال ببریم.

  خزاعی همچنین تصریح کرد: اگر قرار باشد به جای دولت ها، گروه های معارض و مخالف دولتها در سازمان های منطقه ای و بین المللی عضو شوند اقدام خطرناکی است که به راحتی می تواند به سایر اعضای آن اتحادیه یا سازمان نیز تسری یابد و قدرت های دیگری هستند که می توانند این رویه را در مورد سایر کشورهای همان گروه ها نیز عملی سازند، بنابراین این اقدام در گروه های منطقه ای مانند خودزنی بوده و اشتباه است و اگر بخواهد این موضوع از سازمان های منطقه ای به سازمان ملل کشیده شود، سازمان ملل به سمت نابودی و اضمحلال پیش خواهد رفت.

  اتحادیه عرب ایران بان کی مون دبیر کل سازمان ملل سازمان ملل سازمان ملل متحد شورای امنیت سازمان ملل فلسطین مالیات نیویورک
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها