• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33593

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، کاخ سفید امکان ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز آسمان سوریه را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما تمام گزینه ها را برای حمایت از حل وفصل مسالمت آمیز درگیری های سوریه مورد بررسی قرار می دهیم تا مشخص شود که آیا این تدابیر می تواند زندگی انسان ها را نجات دهد یا خیر.

  پیشتر جیمز استاوریدیس، فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا اعلام کرد که کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف پایان درگیری های خونین در سوریه طرحی را برای عملیات نظامی در این کشور آماده می کند.

  براساس اظهارات وی تعدادی از کشورهای عضو ناتو امکان مداخله نظامی در سوریه، ارائه حمایت از مخالفان از جمله ایجاد منطقه پرواز ممنوع را بر فراز آسمان سوریه مورد بررسی قرار می دهند.

  از سوی دیگر، نولاند در واکنش به حمله تروریستی روز گذشته با خمپاره به دانشکده مهندسی دمشق، از مخالفان و همچنین دولت سوریه خواست تا از حمله به غیرنظامیان کاملا اجتناب کنند.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، کشورش هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص عامل این حمله در اختیار ندارد.

  نولاند همچنین با هشدار به ارتش آزاد سوریه نسبت به هرگونه ارتباط با" گروه های تندرو" اعلام کرد: ارتش آزاد که از سوی افسران و نظامیان جدا شده از ارتش سوریه تاسیس شد، باید نسبت به هرگونه حمایت از سوی گروه های تندرو بسیار هشیار باشد چرا که این گروه ها برای منفعت مردم سوریه هیچ اهمیتی قائل نیستند.

  ارتش سوریه حمله تروریستی دانشجویان ایران دولت سوریه سوریه کاخ سفید مسالمت آمیز ناتو نولاند وزارت خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها