• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33548

  نماینده روسیه در سازمان ملل تاکید کرد، روسیه قاطعانه با تلاش‌ها برای واگذاری کرسی سوریه در سازمان ملل به معارضان سوری مقابله می‌کند.

  به گزارش پارس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از « روسیا الیوم» ، « ویتالی چورکین» ، نماینده دایم روسیه در سازمان ملل در کنفرانس خبری روز پنجشنبه (۲۸ مارس) تصریح کرد، سازمان ملل متحد یک سازمان دولتی است و اعطای کرسی های آن به گروه های معارضی که از شرایط لازم برای مشروعیت پیدا کردن برخوردار نیستند، ممکن نیست. چورکین افزود، ما قاطعانه مانع از آن (اعطای کرسی به معارضان) می شویم.

  این دیپلمات روسی ادامه داد، شمار بیشتر اعضای سازمان ملل به مسئولیت خود بخوبی عمل می کنند و به این سازمان احترام می گذارند. آنها به این واقعیت واقف هستند که چنانچه مسائلی از این قبیل در سازمان ملل بیفتد این اتفاقات عملا جایگاه های سازمان های بین المللی را تضعیف می کنند.

  چورکین با هشدار به کشورهایی که از اعطای کرسی سوریه به معارضان حمایت می کنند، گفت، اینکه سازمان ملل قربانی اینگونه بازی ها در آینده شود، امری خطرناک است.

  نماینده روسیه در سازمان ملل در انتقاد از استاندرادهای دوگانه برخی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل گفت، اعضای شورای امنیت هنگام بررسی وضعیت کشور مالی در روز چهارشنبه (۲۷ مارس) تاکید کردند که کشور در هرج و مرج بسر می برد. با این حال آنها خواستار برگزاری انتخابات شدند. اما متاسفانه برخی از این اعضا در موضوع بحران سوریه مسیر دیگری را طی می کنند. این مسیر ناقض قوانین بین المللی است.

  انتخابات بحران سوریه روسیه سازمان ملل سازمان ملل متحد سازمان های بین المللی سوریه شورای امنیت شورای امنیت سازمان ملل هرج و مرج

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها