• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33547

  رهبر قدرتمند کره شمالی در واکنش به اقدام آمریکا در به پرواز درآوردن دو فروند بمب‌افکن B۲ بر فراز کره جنوبی، به نیروهای مسلح این کشور دستور آماده‌باش برای حمله موشکی به آمریکا را صادر کرد.

  به گزارش پارس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری « صح دایز» ، « کیم جونگ اون» ، رهبر کره شمالی به نیروهای مسلح این کشور دستور داد برای حمله موشکی به اهداف آمریکا در حوزه اقیانوس آرام و در خاج آمریکا و همچنین حمله به کره شمالی در آماده باش کامل بسر برند.

  کیم جونگ اون نیمه شب گذشته در جلسه فوق العاده با فرماندهان ارتش، دستور آماده باش را صادر کرد. وی این تصمیم را نشان دهنده واکنش کره شمالی به اقدام روز گذشته آمریکا در به پرواز درآوردن هواپیماهای بمب افکن رادار گریز B۲ در جریان انجام مانور مشترک با کره جنوبی، اعلام کرد.

  طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون گفت، در حالی که آمریکایی ها به اقداماتی تحریک آمیز و « احمقانه» دست می زنند ضروری است نیروهای مسلح کره شمالی « پایگاه های آمریکایی را در حوزه اقیانوس آرام و نیز استان « هاوای وجوام» را در کره جنوبی هدف حملات موشکی خود قرار دهند. »

  طبق این گزارش، دو هواپیمای بمب افکنی که آمریکا روز گذشته بر فراز کره جنوبی به پرواز درآورد برای نخستین بار به چنین عملیاتی مبادرت کردند. این دو هواپیما که ظرفیت حمل و پرتاب سلاح های هسته ای را دارند از پایگاه خود در « میسوری» آمریکا به کره جنوبی آمدند و پس از انجام تمرین نظامی خود به آمریکا بازگشتند. این اقدام آمریکا تنش ها در شبه جزیره کره را تشدید کرد.

  آمریکا در قالب بخشی از رزمایش نظامی مشترک با کره جنوبی، این هواپیماها را به پرواز درآورد.

  از سوی دیگر، « چاک هیگل» ، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد آمریکا آماده مقابله با هر اقدام احتمالی از جانب کره شمالی است.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، هیگل گفت، ما به صراحت اعلام می کنیم به تعهد خود با کره جنوبی و دیگر همپیمانان مان در منطقه پایبند هستیم و از آنها دفاع خواهیم کرد. ما اقدامات تحریک آمیز کره شمال را جدی می گیریم و به آن پاسخ خواهیم داد.

  آماده باش اقیانوس آرام سلاح های هسته ای شبه جزیره کره فرانسه کره جنوبی کره شمالی نیروهای مسلح وزیر دفاع هواپیما
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها