• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33535

  سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ایران با معاون وزیر امور خارجه بلاروس دیدار کرد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرنگار اعزامی فارس به بلاروس، رامین مهمان پرست سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه با ریباکوف معاون وزیر امور خارجه بلاروس روز پنجشنبه دیدار کرد.

  معاون وزیر خارجه بلاروس ضمن تبریک بیستمین سالگرد آغاز روابط ایران و بلاروس گفت: روابط دو کشور در خلال این سال ها پیشرفت های زیادی در تمام زمینه ها داشته و توسعه همه جانبه آن مورد تاکید رهبران عالی دو کشور می باشد.

  وی به دیدارهای روسای جمهور و مقامات ارشد ایران و بلاروس از پایتخت های یکدیگر، امضای ۴۰ موافقتنامه مختلف و نیز برگزاری یازده دور کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در طول این سال ها اشاره و ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد را فرصت مناسبی برای به کار گیری ظرفیت های جدید همکاری اعلام نمود.

  در این دیدار مهمان پرست اظهار داشت: روابط سیاسی بین ایران و بلاروس در سطح عالی می باشد و می بایست سایر همکاری ها در زمینه های اقتصادی و فرهنگی نیز به این سطح افزایش یابد. ایشان کمیسیون مشترک اقصادی را چارچوب مناسبی برای گسترش روابط و همکاری اقتصادی اعلام و تاکید کرد نقش رسانه ها در معرفی جذابیت های موجود برای توسعه همکاری های تجاری و گردشگری بسیار موثر می باشد و خواستار ارتباط هر چه بیشتر رسانه ها و تبادل هیئت های رسانه ای بین دو کشور شد.

  مهمان پرست همچنین تسهیل نمودن صدور روادید را برای افزایش سفر اتباع دو کشور را مهم و تاثیرگذار دانست و تبادل هیئت هایی از مدیران آژانس های توریستی ایران و بلاروس را پیشنهاد نمود که مورد استقبال معاون وزیر خارجه بلاروس قرار گرفت.

  ایران بلاروس پایتخت جنبش عدم تعهد رامین مهمان پرست رسانه معاون مهمان پرست وزارت امور خارجه وزیر امور خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها