• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33517

  " اندرو پارکر" ، معاون کنونی سازمان اطلاعات داخلی انگلیس به ریاست این سازمان برگزیده شده است.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، اندرو پارکر جانشین سر جاناتان اوانز خواهد شد که دوران خدمتش قرار است اوایل ماه آینده به پایان برسد.

  اندرو پارکر در بمب گذاری های سال ۲۰۰۵ لندن عملیات امنیتی سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (MI۵) را هدایت می کرد. وی پنجاه سال دارد و پرنده شناس است. پارکر ۳۰ سال سابقه خدمت در سرویس اطلاعات داخلی انگلیس را دارد و در خاورمیانه و ایرلند شمالی ماموریت های ضد تروریسم انجام داده است.

  پارکر رهبری تیمی را به عهده داشت که مانع از تلاش القاعده برای حمله به چندین خط هواپیمایی شد. وی همچنین کارآیی و توانایی MI۵ را برای مقابله با تروریسم بالا برد.

  اندرو پارکر گفت که عهده دار شدن سمت ریاست سازمان اطلاعات داخلی انگلیس مایه افتخار اوست و افزود: " من بی نهایت از خدمات خارق العاده مردان و زنانی که در MI۵ کار می کنند احساس غرور می کنم. کسانی که با توجه به شرایط چالش برانگیز توانسته اند امنیت کشور را حفظ کنند. "

  ترزا می، وزیر کشور انگلیس پس از ستودن خدمات اندرو پارکر گفت: " خوشحالم که انتصاب اندرو پارکر به ریاست ام آی فایو را اعلام می کنم. او گنجینه ای از تجربه و دانش با خود به همراه می آورد. این سازمان تحت ریاست او همچنان خطرات داخلی و جهانی که امنیت ما را تهدید می کند برطرف خواهد کرد و بر اعتبار این سرویس که به عنوان یکی از موثرترین سازمان های امنیتی جهان شهرت یافته خواهد افزود. "

  به گزارش شبکه خبری بی. بی. سی، اندرو پارکر معاون سرجاناتان اوانز بود که سی و سه سال در سازمان های امنیتی خدمت کرده است. وی در آوریل سال ۲۰۰۷ به جانشینی لیدی مانینگهام بولر به ریاست سرویس اطلاعاتی ام آی فایو انتخاب شده بود.

  سرجاناتان در سمت ریاست این سرویس اطلاعاتی، بر فعالیت های ضد جاسوسی نظارت داشت و مامور توسعه و به اجرا گذاشتن سیاست های امنیتی و اخیرا هم تدابیر امنیتی ضد تروریسم بین المللی بود. وی در آغاز، فعالیت های خود را بر فعالیت های تروریستی در ایرلند شمالی، در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ معطوف کرده بود.

  سرجاناتان درست ۱۰ روز قبل از حملات یازدهم سپتامبر به مرکز تجارت جهانی نیویورک و وزارت دفاع آمریکا به سمت مدیر بخش ضد تروریسم بین المللی انتخاب شده بود.

  انگلیس بی بی سی تجارت جاسوسی دانشجویان ایران لندن معاون نیویورک وزارت دفاع وزیر کشور
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها