• لینک کوتاه
 • کد خبر: 333894

  نماینده مردم مشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریانات سیاسی از فشار به شورای نگهبان پرهیز کنند، گفت: امتیاز ویژه‌ای برای فرد یا افرادی در کار نخواهد بود.

  به گزارش پارس به نقل از فارسسیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به روند احراز صلاحیت‌ کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، گفت: همه در روند بررسی صلاحیت‌ها مساوی هستند و اینگونه نیست افرادی که به گروه یا جریان خاصی منتسب هستند از امتیاز ویژه‌ای برخوردار باشند.

  وی افزود: جریانات سیاسی باید از تحمیل فشارها به نهادهای مسئول در بررسی صلاحیت کاندیداها پرهیز کنند و اجازه دهند تا بررسی صلاحیت‌ها روال قانونی خود را طی کند.

  عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: اصل هر نظام مردم‌سالار جدای دینی و غیردینی بودن آن، رعایت و تن دادن به قانون است. اگر بنا باشد که فردی قانون را تا حد مرزی که منافع وی را تأمین می‌کند قبول داشته باشد و دموکراسی را تا زمانی که رأی می‌آورد بپذیرد، این نگاه قابل پذیرش نیست.

  قاضی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: در کشور ما که حکومت دینی بر آن حکمفرماست، عملکرد خلاف قانون، خلاف شرع نیز هست و فردی که تن به قانون نمی‌دهد، دستور اسلام را نیز زیرپا گذاشته است.

   

   

   

   

  اصولگرایان دموکراسی شورای نگهبان مجلس خبرگان مجلس شورای اسلامی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها