• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33387

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تحریم‌ها فرصت و عامل انگیزشی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها برای صنعت نفت ایجاد کرد.

  به گزارش پارس به نقل از روابط عمومی مناطق نفت خیز جنوب، حمید بورد به همراه جمعی از مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به مناسبت آغاز سال نو در دیدار با حضرت آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز فعالیت ها و دستاوردهای سال گذشته این شرکت را در زمینه عبور از تحریم ها و تبدیل آن ها به فرصتی برای بالندگی و پیشرفت، سرعت بخشیدن به اجرا و تکمیل طرح ها و پروژه های مرتبط با تولید، توسعه ساخت داخل و تعمیرات اساسی واحد ها تشریح کرد.

  وی با اشاره به تحریم های دشمنان علیه صنعت نفت به عنوان نیروی محرکه اقتصاد کشور گفت: در این خصوص با برنامه ریزی های انجام شده و اتخاذ تدابیر مناسب، با حداقل فشار به سازمان و حداکثر بهره وری، از تحریم ها به عنوان فرصت و عامل انگیزشی برای جبران عقب ماندگی ها استفاده شد.

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در زمینه اجرای پروژه های مرتبط با تولید خاطرنشان کرد: در سال گذشته از میان حدود ۸۰۰ پروژه ای که در بخش طرح های نفت و گاز، راه و ساختمان و طرح های عمده برای حفظ و پشتیبانی از تولید اجرا شد، پروژه های مهمی از جمله اصلاح و بازسازی چندراهه گناوه، جمع آوری گازهای همراه میدان نفتی نرگسی، توسعه کارخانه نمک زدایی رگ سفید، توسعه کارخانه نمک زدایی بنگستان اهواز و پروژه های مهم دیگری راه اندازی شده است.

  بورد تصریح کرد: از فعالیت های قابل توجه در مناطق نفت خیز جنوب در سال ۹۱ تعمیر اساسی تأسیسات و واحدهای فرآورشی بود که نقش مهمی در استمرار تولید به همراه داشته است.

  وی عنوان کرد: در بخش ساخت داخل، گام های بلندی برداشته شده که امیدواریم زمینه خودکفایی کامل در راستای تأمین قطعات و تجهیزات پیچیده صنعت نفت فراهم شود.

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: نتیجه این فعالیت ها در انطباق عملکرد این شرکت با برنامه ابلاغی از سوی وزارت نفت قابل مشاهده است که افزون بر ۱۰۰ درصد اهداف برنامه تولید در سال ۹۱ تحقق یافته است.

  وی درباره مهم ترین برنامه های سال جاری مناطق نفت خیز جنوب گفت: برنامه های این شرکت در سال « حماسه سیاسی حماسه اقتصادی» در سه بخش نگهداشت و افزایش تولید، تکمیل و راه اندازی پروژه ها و توسعه ساخت داخل تهیه و تدوین شده است.

  در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان با تبریک فرارسیدن سال نو و تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه (س) از تلاش های کارکنان مناطق نفت خیز جنوب در جهت اعتلای صنعت نفت و اقتصاد کشور قدردانی کرد.

  آیت الله موسوی جزایری بر شتاب بخشیدن برنامه های راهبردی ساخت داخل و قطع وابستگی از بیگانگان در زمینه کالاهای اساسی صنعت نفت تأکید کرد.

  وی با اشاره به آثار ارزشمند دستاوردهای صنعت عظیم نفت بر رشد و ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران، تداوم تلاش جهادی مدیران و کارکنان صنعت نفت در سال « حماسه سیاسی حماسه اقتصادی» را مورد تأکید قرار داد. در این دیدار به مناسبت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم مرثیه خوانی توسط مداح اهل بیت حاج احمد سمیع انجام شد.

  در پایان نیز مدیران صنعت نفت نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اقامه کردند.

  استان خوزستان امام جمعه ایام فاطمیه جمهوری اسلامی ایران حماسه اقتصادی رشد صنعت نفت نفت نفت و گاز نماینده ولی فقیه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها