رییس‌جمهور کره جنوبی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33361

  رییس‌جمهوری کره جنوبی در اظهاراتی به کره شمالی هشدار داد که تنها راه بقای این کشور، دست برداشتن از برنامه‌های موشکی و هسته‌یی است.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پارک گئون هایه، رییس جمهوری کره جنوبی طی یک سخنرانی به مناسبت سومین سالگرد غرق شدن یک کشتی متعلق به نیروی دریایی کره جنوبی از پیونگ یانگ خواست تا در زمان فعلی که تنش های نظامی در شبه جزیره کره بالا گرفته، رویه خود را تغییر دهد.

  رییس جمهوری کره جنوبی تاکید کرد: برای کره شمالی تنها راه بقا، دست برداشتن از تهدید و تحریک و کنار گذاشتن برنامه های موشکی و تسلیحاتی هسته یی و همین طور تبدیل شدن به یک عضو مسوول جامعه بین المللی است.

  رییس جمهوری کره جنوبی سخنرانی خود را در محل قبرستان ملی در شهر" دایجئون" که محل دفن ۴۶ ملوان در جریان غرق شدن کشتی نیروی دریایی کره جنوبی است ایراد کرد.

  کره شمالی دست داشتن خود را در این حادثه رد کرده است.

  رییس جمهوری کره جنوبی با اشاره به پرتاب موشک ماهواره برای پیونگ یانگ در ماه دسامبر و سومین آزمایش هسته یی آن در ماه گذشته میلادی، تاکید کرد: حتی اکنون نیز کره شمالی به تهدید امنیت ملی ما می پردازد.

  هر دو اقدام کره شمالی سبب تشدید تحریم های سازمان ملل علیه این کشور و به دنبال آن خشم کره شمالی از این تحریم ها شد.

  کره شمالی ماه گذشته میلادی، چند بار تهدید به انجام یک جنگ تمام عیار با پشتیبانی سلاح های هسته یی به دلیل تشدید تحریم ها کرده است.

  امنیت ملی جامعه بین المللی جنگ خشم رییس جمهوری شبه جزیره کره کره جنوبی کره شمالی کشتی ماهواره

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها