• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33270

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پرونده ویروس استاکس‌نت پس از تعطیلات عید نوروز در دستور کار نمایندگان خانه ملت قرار می‌گیرد.

  به گزارش پارس، عوض حیدرپور نماینده شهرضا، دهاقان، منظریه و گلشن در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اقدامات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره بد افزار استاکس نت گفت: پرونده بد افزار استاکس نت پس از بررسی نمایندگان ملت برای رسیدگی بیشتر به وزارت خارجه ارسال شد تا دستگاه دیپلماسی کشور پیگیر این موضوع باشد.

   
  وی تصریح کرد: وزارت خارجه با جدیت تمام  پیگیر پرونده استاکس نت بوده چرا که از نظر حقوقی جز مطالبات ایران به حساب می آید.

   
  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: پرونده ویروس استاکس نت پس از تعطیلات عید نوروز در دستور کار نمایندگان خانه ملت قرار می گیرد.

   
  گفتنی است گروهی از کارشناسان بین المللی عضو کارگروه مصادیق جنگ سایبری ناتو در مرکز جنگ سایبری ناتو معتقدند حمله سال ۲۰۰۹ آمریکا و رژیم صهیونیستی از طریق ویروس استاکس نت به مراکز اتمی ایران از منظر حقوق بین الملل استفاده از زور علیه ایران بوده است.

   
  این گزارش می افزاید: طبق نظر کارشناسان تنظیم کننده گزارش، استفاده از ویروس استاکس نت در جهت صدمه زدن به دستگاه های سانتریفیوژ مراکز غنی سازی ایران از مصادیق استفاده از زور علیه برنامه هسته ای ایران تعریف می شود

  ایران برنامه هسته ای ایران تعطیلات جنگ سایبری حقوق خانه ملت عید نوروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وزارت خارجه ویروس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها