• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33248

  در پی انتشار گزارش های متعدد مبنی بر آموزش ترویستهای برهم زننده امنیت و آرامش ملت سوریه از سوی آمریکا، یکی از مقامات رسمی این کشور اعتراف کرد که آمریکا در حال آموزش شورشیان فعال در سوریه است.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، مقامات آمریکایی این نکته را تائید می کنند که نیروهای این کشور در حال آموزش گروههای مسلح در هستند و این کار را در اردن انجام می دهند.
   
  درگزارش ای بی سی نیوز آمده که علاوه بر مقامات آمریکایی برخی از مقامات کشورهای دیگر که اشاره ای به ملیت آنها نشده، خبر آموزش تروریست ها در سوریه از سوی آمریکا را تایید کرده اند.
   
    یک مقام آمریکایی در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت: آموزش گروه های سوری به مدت چند ماه است که آغاز شده و ما این کار را در اردن انجام می دهیم.
   
  در این گزارش همچنین به این نکته اشاره شده که آموزش تروریست های مخالف ملت و نظام سوریه، توسط ماموران ویژه سازمان سیا (آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا) انجام می شود.
   
  در هفته های گذشته گزارش های متعددی در مورد تصمیم آمریکا برای افزایش حضور خود در بحران سوریه و ارائه کمک های بیشتر به گروههای مسلح در منتشر شده بود.
   
  در همین رابطه روز یکشنبه راشا تودی و وال استریت ژورنال از آموزش تروریست های فعال در سوریه توسط سازمان سیا خبر دادند و دیروز نیز روزنامه نیویورک تایمز فاش کرد که کشورهای قطر، عربستان سعودی، اردن و ترکیه با همکاری سیا انتقال تسلیحات نظامی برای گروههای مسلح در سوریه را افزایش داده اند.
   

  امنیت و آرامش بحران سوریه ترکیه سازمان سیا سوریه عربستان سعودی قطر مسلح در سوریه نیویورک تایمز وال استریت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها