• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33224

  شهردار تهران گفت: وحدت باید گرداگرد ولایت و در مدار سنت‌های الهی باشد و هرگونه وحدتی به دور از ولایت، تفرقه محض شمرده می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف  همزمان با آغاز دهه فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در جمع خانواده های شهدا و جانبازان در محل بیت الجواد مشهد اظهار کرد: آغاز سال ۹۲ که مقارن با دهه فاطمیه است باید سرشار از درس های عملی سیره بانوی دو عالم زهرای اطهر (س) باشد.

  وی افزود: در سالهای اخیر به دلیل فراز و نشیب های متعدد و پیش آمده، روزهای تلخ و شیرینی برای خانواده های معظم شهدا و دلدادگان نظام اسلامی رقم خورده اما با استفاده درس های عملی از سیره فاطمه زهرا (س) می توانیم در برابر این فراز و نشیب ها مقاوم تر حرکت کنیم.

  قالیباف با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب سیاسی نیست، خاطرنشان کرد: برخی انقلاب را انقلابی عقیدتی و سیاسی توصیف می کنند در حالیکه انقلاب صرفاً یک انقلاب اسلامی است و بدون هیچ پیش بند و پسوندی است.

  وی ادامه داد: فرزندان شهدا با تبیین این اصل که پدران خود را در راه دینمداری و انقلاب اسلامی از دست داده اند می توانند به آرامش روحانی و درونی دست یابند.

  شهردار تهران انقلاب اسلامی را انقلابی در مسیر احیای اسلام توصیف کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی برای دفاع از اسلام، احیای دین و شکل گیری جامعه اسلامی به وجود آمده چرا که پیش از انقلاب صرفاً جامعه مسلمان داشته ایم نه جامعه اسلامی.

  وی تصریح کرد: امام راحل رهبر کبیر انقلاب اسلامی زمانی جامعه اسلام و دینی را مطرح کرد که تمام جهان اعم از غرب و شرق دین را افیون جامعه می دانستند.

  قالیباف افزود: در نیمه دوم قرن بیستم که انقلاب اسلامی به وقوع پیوست در حالی امام و شهدا از اسلام، انقلاب، دین و معنویت سخن می گفتند که دین و معنویت هیچ جایگاهی در جهان نداشته و دنیا تحت تأثیر مکاتب بشری و دست ساز انسان بود.

  فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی عامل احیای دین اسلام در منطقه و جهان است، اذعان کرد: امروز منشأ اثر و عمل انقلاب اسلامی در احیای اسلام و هویت یافتن دین در کشورهای منطقه چون عراق و افغانستان و کشورهای عربی دیده می شود.

  وی خطاب به خانواده شهدا با تأکید بر اینکه شهیدان با خدا معامله کرده اند، گفت: در مسیر انقلاب و احیای اسلام چیزی از دست نداده ایم چرا که در این مسیر با خدا معامله کرده ایم.

  قالیباف تأکید کرد: ۳۵ سال گذشته نظریه پردازان جهانی که می گفتند جایی برای دین در جوامع نیست، امروز به صراحت اعتراف می کنند قرن بیست و یک قرن امام خمینی (ره) است و این بزرگترین افتخار انقلاب اسلامی به شمار می رود.

  فرمانده دفاع مقدس یادآور شد: امروز صدقه جاریه خانواده های شهدا این است که نظام اسلامی را به پا کرده است.

  وی از وجود آزمایش های الهی در مسیر انقلاب یاد کرد و ادامه داد: انقلاب مسیر خود را طی می کند و ما باید در مسیر انقلاب خود را حفظ کرده تا از مسیر ولایت و انقلاب فاصله نگیریم.

  شهردار تهران با ابراز خرسندی از اتحاد جمهوری اسلامی ایران و هم پیمانی آحاد ملت با ولایت فقیه، گفت: باید زیر خیمه ولایت حلقه بزنیم و امروز شاهد آن هستیم که دشمنان داخلی و خارجی عمود این خیمه که ولایت فقیه است را نشانه گرفته اند.

  قالیباف تصریح کرد: وحدت باید گرداگرد ولایت باشد و هرگونه وحدت به دور از ولایت تفرقه محض شمرده می شود؛ وحدت باید در مدار سنت الهی باشد.

   

  افغانستان انقلاب اسلامی جامعه جمهوری اسلامی ایران جهان خانواده های شهدا خانواده های معظم شهدا دوران دفاع مقدس شهادت حضرت فاطمه زهرا مشهد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها