• لینک کوتاه
 • کد خبر: 331500

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، جزئیات جلسه امروز این کمیسیون با معاون وزیر خارجه درباره مصوبه ضد ایرانی کنگره آمریکا و آینده برجام را تشریح کرد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، محمدصالح جوکار با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در این جلسه آقای عراقچی معاون وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد هسته ای حضور یافت و اعضا سوالات و نگرانی‌های خود را درباره مصوبه اخیر کنگره آمریکا مبنی بر محدودیت سفر به این کشور در صورت سفر به ایران (قانون ویزا) و نیز مسئله تصرف آمریکا در پول های بلوکه شده کشورمان را مطرح کردند.

  وی افزود: آقای عراقچی در توضیحات درباره چرایی بروز این اتفاقات، بخشی از آنها را به این مسئله نسبت داد که فضای داخلی آمریکا در حال حاضر پرالتهاب و ضد مسلمانان است و همین مسئله زمینه تصویب این قانون را فراهم کرد.

  جوکار ادامه داد: آقای عراقچی در توضیحات خود تصریح کرد که این مسائل در دست رئیس جمهور آمریکا است و آنها به ما تضمین داده اند که مشکلی برای ایجاد برجام ایجاد نمی کند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در میان صحبت های آقای عراقچی به سفر یک خانواده پاکستانی‌الاصل به عربستان و بازگشت آنها به آمریکا و انجام عملیات تروریستی در این کشور اشاره شد و یادآوری شد که آمریکایی ها به همین بهانه‌ها علیه ما چنین طرحی را تصویب کردند که اعضای کمیسیون نیز تاکید داشتند این مسائل ربطی به جمهوری اسلامی ندارد و باید در ارتباط با طرف های غربی، این مسئله به آنها گوشزد شود.

  جوکار اضافه کرد: آقای عراقچی به اعضای کمیسیون گفت که اگر برجام جلو برود، این مسائل حل می شود و مشکلی برای ما ایجاد نمی کند.

  وی در رابطه با قانع‌کننده بودن یا نبودن اظهارات عراقچی برای اعضای کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: در این رابطه رأی‌گیری نشد، اما فضای عمومی جلسه چندان قانع‌کننده نبود.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین درباره انتخاب اعضای کمیسیون امنیت ملی در کمیسیون تلفیق بوجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه نیز اظهار داشت: به دلیل اینکه امروز کمیسیون به حد نصاب نرسیده بود، برای این موضوع رأی‌گیری نشد و انتخاب اعضا به جلسه بعد موکول شد.

  پول کمیسیون امنیت ملی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کنگره آمریکا معاون وزیر
  • ناشناس
   پاسخ

   اقای عراقچی هیچ موقع نمیگوید ماست من ترش است ریس جمهور امریکا این مصوبه ضد ایرانی راامضاءکرده اقای عراقچی تعریف ازخانواده سفر به امریکا میکند بخاطر رای اوردن چشم هارابستن عجیب نیست خدا بداد این قرار داد ترکمن چای برسد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها