• لینک کوتاه
 • کد خبر: 331393

  فرمانده حفاظت هوایی سپاه گفت: افتخار جمهوری اسلامی در این است که امنیت را بدون بکارگیری خشونت برقرار ساخته است.

  به گزارش پارس به نقل ازباشگاه خبرنگارانسردار علی‌اصغر گرجی‌زاده فرمانده حفاظت هوایی سپاه در مراسم گرامیداشت سی و یکمین سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی مبنی بر واگذاری ماموریت امنیت پرواز و حفاظت هوایی سپاه که در فرودگاه مهرآباد تهران برگزار شد، گفت: دشمنان قصد ناامن جلوه دادن کشورمان را دارند. آنها در طول دو سال 17 هزار نفر را در کشورمان ترور کردند.

   
  وی ضمن اشاره به 8 سال دفاع مقدس، ادامه داد: در حالیکه هواپیماهای جنگی عراق در کشور جولان می‌دادند، هیچ‌گاه صنعت هوایی ما مختل نشد و ما زیر بمباران‌های شدید ارتش بعث کار خود را بی‌وقفه انجام می‌دادیم.اعتقاد ما بر این است که امنیت یک فرآیند دسته‌جمعی است و هیچ ارگانی حاضر به ایجاد امنیت به صورت تنها نمی‌باشد. امنیت دیر به وجود می‌آید، اما زود از بین می‌رود.
   
  سردار گرجی‌زاده اظهار داشت: کسانی که در سوریه بودند، به یاد می‌آورند که در میدان مرجع دمشق چه اتفاقی افتاد. وزیر کشور سوریه در دفتر کار خود در کمتر از یک ساعت سه بار مورد سوء قصد قرار گرفت و بالغ بر 10 گلوله به او اصابت کرد، اما جان سالم به در برد و این نشان از چگونگی امنیت در یک کشور دارد.
   
  فرمانده حفاظت هوایی سپاه اظهار داشت: ما 17 هزار شهید ترور داده‌ایم، اما به اندازه یک میلیون و 700 هزار مورد داغ بر دل آمریکا گذاشت. من با سپهبد ترکمانی وزیر دفاع سابق سوریه دوست بودم و به او گفتم این تروری که انجام شد، نشان داد که هیچ مورد امنیتی در کشور شما وجود ندارد. شما باید موارد امنیت کشور خود را تشریح کنید. ما اگر توانستیم در ترورها خوب عمل کنیم، فقط به خاطر همکاری مردم بود. من پیشنهاد دادم که تجربه بسیج را در سوریه پیاده کنند که این امر بسیار موفقیت‌آمیز بود.
   
  سردار گرجی‌زاده تصریح کرد: سوریه در چند سال اخیر امن‌ترین کشور عربی بود و امنیت اجتماعی در بالاترین سطح خود بسر می‌برد، اما دیدیم که سوریه چگونه بهم ریخت. ما باید گوش به زنگ باشیم، امنیت هزینه دارد، افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که امنیت را بدون بکار گرفتن خشونت ایجاد کرده است.
   
  فرمانده حفاظت هوایی سپاه در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها خود را مهد سیستم‌های امنیتی می‌دانند، اما این کشور که همچنین داعیه‌ای دارد، نتوانست حادثه 11 سپتامبر را پیش‌بینی کند.
  ۱۱ سپتامبر جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران خشونت سوریه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها