سید احمدخاتمی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33109

  عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمرین به معروف و ناهیان از منکر باید آراسته به فضائل باشند گفت: امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص به بدحجابی نیست بلکه زیر سوال بردن نظام هم منکر محسوب می شود.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، آیت الله سید احمد خاتمی یکشنبه شب در همایش واجب فراموش شده که در محل مهدیه مشهد برگزار شد گفت: امر به معروف و نهی از منکر در صورتی تأثیرگذار است که آمرین به معروف و ناهیان از منکر آراسته به فضائل باشند و چهره آنها بیانگر منکرات نباشد.

  وی در خصوص دستور اسلام برای پاکسازی جامعه بیان کرد: یکی از راه های پاکسازی جامعه پرداختن انسان به خود است، یعنی انسانی که می خواهد امر به معروف و نهی از منکر کند باید در خانواده خود، اخلاق و تربیت نمونه باشد.

  امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نخستین گام ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از خانواده است، اظهار کرد: برای امر به معروف و نهی از منکر ابتدا باید از خانواده شروع کرد و قبل از آنکه به فکر درست کردن جامعه باشیم ابتدا باید خود و خانواده را از منکرات دور کنیم.

  وی خاطر نشان کرد: آمرین به معروف و ناهین از منکر باید انس با قرآن داشته باشند و از منشور کامل قرآن بهره مند شوند و همچنین بهره مندی از جلسات اخلاق برای آنها یک امر ضروری است.

  عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مبادا دغدغه امر به معروف و نهی از منکر انسان را از خودسازی خود غافل کند و باید مسئله معروف و منکر در بین افراد جامعه به خوبی شناسانده شود.

  وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) که در جامعه امروز ما اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمود من بعد از خودم نگران سه چیز هستم و آن هم فتنه های گمراه کننده، حرام خوری و عدم پاکدامنی است.

  خاتمی توضیح داد: هر سه نگرانی پیامبر اکرم (ص) به طور همزمان در جامعه امروز ما اتفاق افتاد، در کنار گسترش بدحجابی، فتنه سال۸۸ اتفاق افتاد و در کنار این دو فساد سه هزار میلیارد تومانی به وجود آمد.

  وی اظهارکرد: اولین فتنه باند منتظری بود که موجب فتنه بزرگی شد و تا امروز هنوز برای برخی ها روشن نشده که اختلاف امام (ره) و منتظری شخصی نبوده است.

  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دومین فتنه، فتنه سال ۸۸ بود و کسی به مقابله با انقلاب آمد که هشت سال نخست وزیر امام (ره) بود و مقام معظم رهبری فرمودند که قصد آنها مقابله با اصل نظام است و بعد از گذشت چهار سال هنوز خیلی ها حاضر نیستند قبول کنند که هدف فتنه گران چه بوده است.

  اخلاق امر به معروف و نهی از منکر بدحجابی پیامبر اکرم جامعه خانواده عضو مجلس خبرگان رهبری قرآن مجلس خبرگان رهبری مقام معظم رهبری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها