به گزارش پارس حجت الاسلام حسین سبحانی نیا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در آغاز سال ۹۲ در خصوص موضوع مذاکره با آمریکا اظهار داشت: آمریکایی ها هرچند وقت یکبار برنامه ای را اجرا می کنند و می گویند که ما به دنبال مذاکره با ایران هستیم که این یکی از شگردهای آنان است.

وی افزود: آمریکایی ها همیشه نسبت به ما سیاست دوگانه داشتند به طور مثال می بینیم که آنها از یک طرف می گویند به دنبال مذاکره هستند و از سوی دیگر به دنبال تشدید تحریم ها علیه ایران می روند.

سبحانی نیا ادامه داد: ممکن است برخی ها که به ظاهر موضوع نگاه می کنند این سوال برایشان پیش آید که چرا وقتی آمریکا آماده مذاکره است ایران اقدامی نمی کند ولی این فقط ظاهر موضوع است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب با سخنان حکیمانه اخیرشان شیوه های خصمانه آمریکا را برای همه نمایان کردند و نشان دادند که آمریکایی ها چه شیوه و شگردی را در پیش گرفته اند.

سبحانی نیا اظهار داشت: آمریکا هیچگاه به دنبال مذاکره برای حل مسئله به شیوه برابر نبوده و همیشه به دنبال انتقام جویی از ایران است.

وی اضافه کرد: آمریکایی ها صداقت ندارند؛ آن ها باید در روش ها و عملکردشان تجدید نظر کنند و به دنبال تشدید تحریم ها نباشند چرا که در حال حاضر همه مسائل نشان از این دارد که آمریکایی ها به دنبال حل مشکل با ایران نیستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: ممکن است مذاکره با آمریکا در موضوع خاصی در مقطعی انجام شده باشد ولی به این معنا نبوده که ما با آمریکایی ها مذاکره داشتیم.

وی گفت: فرمایشات رهبری در آغاز سال نو خط مشی برای مسئولان و قوای سه گانه بود تا در برنامه ها و کارهایشان برخی موارد را مدنظر قرار دهند.

این نماینده مجلس در پایان به آمریکایی ها توصیه کرد که در گفتار، رفتار و کردار خود تجدید نظر کنند.