• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32952

  وزیر امور خارجه سابق اسرائیل از عذرخواهی نخست وزیر این رژیم از ترکیه به دلیل حادثه ناوگان آزادی انتقاد کرد و آن را اشتباهی بزرگ خواند.

  به گزارش پارس، فارس به نقل از شبکه خبری « روسیا الیوم» ، « آویگدور لیبرمن» وزیر امور خارجه سابق اسرائیل از اقدام نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در عذرخواهی از ترکیه به دلیل حادثه ناوگان آزادی در سال ۲۰۱۰ انتقاد کرد و آن را اشتباهی بزرگ خواند که شأن اسرائیل را زیر سوال می برد.

  لیبرمن تأکید کرد که عذر خواهی حکومت اسرائیل از یکی از عملیات های ارتش اشتباهی خطرناک است که انگیزه سربازان اسرائیلی را کاهش می دهد و طرف های تندرو را در منطقه تقویت می کند.

  وی با اشاره به خودداری رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه از عذر خواهی در مورد سخنان ضد صهیونیستی خود افزود: عذر خواهی اسرائیل در چنین وضعیتی جایگاه و شأن اسرائیل را در منطقه و جهان خدشه دار می کند.

  روز جمعه دفتر نتانیاهو در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که نخست وزیر اسرائیل برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۰ به طور تلفنی با « رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه صحبت و از وی به دلیل کشته شدن شهروندان ترکیه ای به دلیل حادثه ناوگان آزادی غزه عذرخواهی کرد که مورد پذیرش نخست وزیر ترکیه قرار گرفت.

  آویگدور لیبرمن امور خارجه ترکیه جهان رجب طیب اردوغان ناوگان آزادی غزه نخست وزیر ترکیه وزیر امور خارجه اسرائیل عذرخواهی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها