• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32937

  باراک اوباما گفت: «اگر موضوع آن طور باشد که رهبر ایران گفت که تولید سلاح اتمی غیراسلامی است و ایران علاقه ای به تولید تسلیحات هسته ای ندارد، پس باید یک راه عملی قابل تایید برای تضمین دادن به جامعه جهانی وجود داشته باشد، که ایران در پی (تولید سلاح هسته ای) نیست تا این مشکل حل شود. »

  به گزارش پارس به نقل از عصر ایران، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عبدالله دوم پادشاه اردن در امان گفت که دیدگاه حکومت ایران باید بر رشد و بالندگی اقتصادی مردم این کشور استوار باشد.

  اوباما در بخشی از پاسخ خود به سوالی درباره آمادگی آمریکا درباره پیامدهای حمله احتمالی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران گفت: « آن ها می توانند پیشرفت کنند و کسب و کار راه بیندازند و به گسترش تجارت بپردازند. باید بین مردم ایران و دیگر نقاط، از جمله ایالات متحده تعامل و سفر برقرار شود. دیدگاه (حکومت ایران) باید بر این اصل باشد. »

  وی افزود: ایران باید کشورهای جهان را متقاعد کند که برنامه اتمی این کشور صلح آمیز است. ایران هنوز نتوانسته جامعه جهانی را از این موضوع مطمئن کند.

  اوباما گفت: « اگر موضوع آن طور باشد که رهبر ایران گفت که تولید سلاح اتمی غیراسلامی است و ایران علاقه ای به تولید تسلیحات هسته ای ندارد، پس باید یک راه عملی قابل تایید برای تضمین دادن به جامعه جهانی وجود داشته باشد، که ایران در پی (تولید سلاح هسته ای) نیست تا این مشکل حل شود. »

  اوباما همچنین تاکید کرد که همه گزینه ها را برای پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای در نظر خواهد گرفت.
  عبدالله دوم نیز هشدار داد که هر اقدام نظامی، چه از سوی اسرائیل یا ایران، می تواند به وخیم تر شدن اوضاع در خاورمیانه منجر شود.

  او ابراز امیدواری کرد که راهی غیر از اقدام نظامی برای پایان دادن به این مناقشه وجود داشته باشد.

  اوباما ایالات متحده ایران تسلیحات هسته ای جامعه خاورمیانه سلاح هسته ای کسب و کار کشورهای جهان مردم ایران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها