• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32933

  طالبان پاکستان تهدید کرد در صورتی که رئیس جمهور پیشین پاکستان وارد این کشور شود او را ترور خواهد کرد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، شبه نظامیان طالبان پاکستان تهدید کرده اند در صورتی که پرویز مشرف، رئیس جمهور پیشین پاکستان به این کشور بازگردد او را با حمله انتحاری و تک تیراندازها ترور خواهند کرد.

  « پرویز مشرف» روز جمعه در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه خبر داد روز یکشنبه ۲۴ مارس (برابر با ۴ فروردین) پس از ۷ سال به کشورش بازمی گردد.

  « عدنان رشید» که پیش از این هم در سوء قصد به جان پرویز مشرف نقش داشته در یک پیام ویدئویی تهدید کرده در صورتی که او به پاکستان بازگردد با « جنگجوهای انتحاری، تک تیراندازها و یک واحد ویژه تهاجمی» وی را ترور خواهد کرد.

  این خبر را خبرگزاری رویترز اعلام کرده که ویدئوی مذکور را دریافت کرده است.

  طالبان و برخی گروه های دیگر به این دلیل با پرویز مشرف مخالفند که می گویند وی پس از حوادث ۱۱ سپتامبر با آمریکا در برنامه مبارزه با تروریسم همکاری کرده است.

  احسان الله احسان، سخنگوی طالبان گفته است: « طالبان پاکستان کاملاً آماده است تا حق این فرعون را کف دستش بگذارد. ان شا الله، ما به این شیطان درسی که او شایسته آن است را خواهیم داد تا اسباب رضایت خاطر قربانیان حادثه مسجد سرخ را فراهم آوریم. »

  پرویز مشرف اواخر سال ۲۰۰۸ میلادی بعد از استعفا از پست ریاست جمهوری، پاکستان را ترک کرد و به دوبی رفت.

  مشرف در حالی سعی دارد به کشورش بازگردد که دادگاه حکم دستگیری وی را صادر کرده و وی بر اساس چندین حکم تحت پیگرد قرار دارد.

  رئیس جمهور پیشین پاکستان که با اتهاماتی نظیر دست داشتن در قتل « اکبر بوکتی» یکی از جدایی طلبان بلوچ در سال ۲۰۰۶ و قتل « بی نظیر بوتو» ، نخست وزیر سابق پاکستان روبرو است در سال های اخیر بارها اعلام کرده که قصد بازگشت به کشورش را دارد اما به دلیل ترس از بازداشت شدن به هنگام ورود به پاکستان از این موضوع منصرف شده است.

  مشرف به صراحت اعلام کرده که در انتخابات مجمع ملی (پارلمان) این کشور در ۱۱ ماه می شرکت خواهد کرد.

  انتخابات بی نظیر بوتو پاکستان پرویز مشرف رئیس جمهور ریاست جمهوری طالبان قتل مبارزه با تروریسم مرگ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها