• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32866

  یحیی آل ‌اسحاق گفت: ضرورت دارد کلان‌های اقتصادی کشور را با برنامه‌ریزی مدبرانه متکی بر علم و تجربه به گونه‌ای تنظیم کرد که از تمام ظرفیت‌های استفاده نشده کشور استفاده شده و پایه و اساسی برای رشد، توسعه و پیشرفت مستمر و بلند مدت کشور باشد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، این عضو حزب موتلفه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: مقام معظم رهبری امسال را به عنوان" حماسه سیاسی حماسه اقتصادی" بر گزیدند که نشان می دهد مردم و مسئولین باید توجه ویژه به امر داشته باشند و همه توان خود را به صحنه آورند تا در این برهه از زمان از گردنه تهدیدات دشمن گذشته و به قله های موفقیت در منطقه دست پیدا کنیم.

  وی تصریح کرد: دولت آینده باید در دو حوزه سیاست و اقتصاد حماسی عمل کند و تمام توان خود را برای خدمت به کشور و مردم انجام دهد.

  رئیس اتاق بازرگانی تهران در ادامه با اشاره به پنج اولویت اصلی کشور تصریح کرد: خوراک، مسکن، پوشاک، بهداشت و آموزش پنج نیاز اصلی کشور است که دولت آینده باید با توجه ویژه به این پنج موضوع نیاز اقشار ضعیف و کم درآمد را برطرف کند و باید در این راه از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کند.

  وی افزود: دولت آینده باید با برنامه ریزی کوتاه مدت بتواند به سریع ترین شکل ممکن این پنج نیاز که نیاز همه اقشار مردم است را برطرف کند.

  آل اسحاق تصریح کرد: وظیفه همه جریانات سیاسی معتقد به نظام در کشور این است که باید به دور از تنگ نظری ها وارد صحنه مدیریتی کشور شوند، زیرا با همدلی همه نیروهای معتقد به نظام و ولایت می توان آسایش و آرامش را برای مردم به ارمغان آورد.

  وی با اشاره به حماسه اقتصادی افزود: باید در یک حماسه اقتصادی همدلی، برنامه ریزی و نظم داشت و در این میان باید از کارآمد ترین نیروها در مدیریت کشور استفاده کرد.

  آل اسحاق خاطر نشان کرد: امروز ظرفیت عظیمی در عرصه های مدیریتی و منابع وجود دارد که در حاشیه قرار گرفته و باید از آن به بهترین شکل بهره برد.

  وی در ادامه مشکلات معیشتی مردم و تورم را دو مشکل اساسی در کشور خواند و گفت: با سرمایه گذاری در تولید و اشتغال می توان بسیاری از مشکلات کشور را بر طرف کرد و متاسفانه امروز با انتخاب اقتصاد توزیعی، قدرت مخارج افزایش پیدا کرد و در مقابل به دلیل برخی مشکلات، واردات نیز انجام نشد و مردم در فشار و تنگنا قرار گرفتند.

  این عضو حزب موتلفه اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اشاره داشتند به مسائل کلان اقتصادی بی اعتنا بودیم و به اقدامات روزمره دچار شدیم که با همدلی و حضور همه آحاد مردم و مسئولان، مشکلات بر طرف می شود.

  وی با تاکید بر این که مجموعه پتانسیل های موجود کشور، یعنی کسانی که در خط ولایت هستند، می توانند با همدلی، هماهنگی و سعه صدر بر مشکلات فائق آیند بیان داشت: برای دهه چهارم انقلاب باید سعه صدر داشت و در مجموعه معتقدین به انقلاب زمینه سازی شود که همه پتانسیل های موجود کشور در انجام این مأموریت به صورت همدل حرکت کنند.

  آل اسحاق خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال جدید مسئولان با تکیه بر ارزش ها و آرمان های نظام و استفاده از تجربیات خود و ایجاد همدلی، امید را در کشور زنده کنند.

  اشتغال اقتصاد انقلاب توسعه و پیشرفت درآمد رشد رهبر معظم انقلاب مسکن مقام معظم رهبری واردات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها