• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32859

  نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: با نام‌گذاری سال" حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" امیدواریم مقطع بداخلاقی‌های سیاسی را پشت‌سر گذاشته و شاهد یک اخلاق تمام‌عیار در مبارزات سیاسی باشیم.

  به گزارش پارس عماد افروغ نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی و تحلیل گر و پژوهش گر مسائل سیاسی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم به نام گذاری سال ۹۲ به نام" حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" اشاره کرد و با بیان اینکه شاید علت نام گذاری حماسه سیاسی به علت پیش ِرو بودن انتخابات ریاست جمهوری باشد، گفت: نظر مقام معظم رهبری این است که این انتخابات پرشور برگزار شود و مردم حضوری حداکثری داشته باشند.

  وی با بیان اینکه: " من در خصوص نام گذاری سال جدید به نام" حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" ۳ تحلیل دارم" ، گفت: تحلیل اول من این است که این حضور حداکثری منوط به حضور کاندیدای حداکثری است، چراکه جامعه ما جامعه طیفی است، نه قطبی و اگر کسی بخواهد جامعه ما را قطبی کند، نه تنها ایران را نشناخته است بلکه زمینه های فرهنگی، تاریخی و هویتی ما را نیز خوب درک نکرده است.

  نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه مدنی غرب به خلاف اذهان عمومی یک جامعه قطبی است، تصریح کرد: عده ای متأسفانه در داخل متوجه این معنای ظریف نمی شوند و می خواهند یک قطب اقتصادی و یک قطب سیاسی درست کنند، در صورتی که جامعه ما طیفی است و از این وجه طیفی باید کمال استفاده را برد.

  افروغ خاطرنشان کرد: حال که جامعه ما طیفی است، باید کاندیداها نیز متکثر باشند و حضور حداکثری منوط به کاندیداهای حداکثری است یعنی سلایق مختلف باید حضور داشته باشند تا مردم احساس کنند که می توانند به سلایق مختلف رأی دهند و هرچقدر سلایق بیشتر باشد، حضور مردم هم پررنگ تر خواهد بود.

  وی نکته دوم در نام گذاری سال" حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" را دور بودن جامعه از بداخلاقی های سیاسی دانست و تصریح کرد: با توجه به تجربه ای که در چند سال گذشته داشتیم و تأکیدات مؤکدی که مقام معظم رهبری و تمامی نخبگان و روشن فکران در این زمینه داشتند، جامعه ما باید در سال کنونی از هرنوع بداخلاقی چه سیاسی و چه غیرسیاسی دور باشد و حقیقتاً زیبنده نظام ما نیست که به خصوص در سیاست بداخلاقی باشد.

  این استاد دانشگاه اضافه کرد: امیدواریم مقطع بداخلاقی های سیاسی را پشت سر گذاشته و شاهد یک اخلاق تمام عیار در مبارزات سیاسی باشیم.

  افروغ نکته سوم در نام گذاری سال ۹۲ به نام" حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" را" نبرد خرده گفتمانی در ذیل گفتمان انقلاب اسلامی" دانست و ادامه داد: این در صورتی امکان پذیر است که کاندیداها با برنامه و استراتژی بیایند و احساس من این است که اگر کسی بخواهد با شعار صِرف بیاید و هیچ برنامه ای نداشته باشد، باید تمام قد با استناد بر مطالب نظری در برابر او ایستاد.

  وی با بیان اینکه: " باید بعد از گذشت چند سال تشخیص دهیم که چه کسی کلاه بردار سیاسی است و چه کسی نیست" ، تصریح کرد: باید در برابر کسی که حرف می زند و شعار می دهد و سابقه خوبی هم به لحاظ اداره استراتژیک ندارد، ایستاد و او را افشا کرد.

  این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه در انتخابات باید برنامه ها با یکدیگر رقابت کنند نه اشخاص، اظهار داشت: ما باید امروز نبرد برنامه ها را داشته باشیم یعنی افراد برنامه هایشان با یکدیگر رقابت کنند و وظیفه نخبگان است که حساسیت ها را در این خصوص تحریک کنند و افرادی را وارد عرصه انتخابات کنند که برنامه مورد قبولی داشته باشند.

  افروغ در خصوص" حماسه اقتصادی" در سال ۹۲ نیز گفت: نام گذاری حماسه اقتصادی در راستای دغدغه ای بود که رهبر انقلاب سال ها در این مسائل داشته اند و اگر قرار باشد مثل سالیان گذشته ما این شعار را در حد بولتن خلاصه کنیم، به نوایی نخواهیم رسید.

  وی اضافه کرد: الگوی مقام معظم رهبری در" حماسه اقتصادی" این است که ما به لحاظ اقتصادی کارنامه موفقی داشته باشیم و ازآن جایی که ایشان فرمودند: ما به لحاظ اقتصادی می توانیم بهتر عمل کنیم، امیدوارم مسئولان نیز برنامه موفقی در این خصوص ارائه دهند و در مسئله اقتصادی به این موضوع توجه داشته باشند که به تولید سامان دهند.

  این فعال سیاسی با بیان اینکه: " ما در تولید نباید وابسته به نفت باشیم" ، بر لزوم توسعه عدالت در تولید تأکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران می تواند پیشتاز عدالت در توسعه باشد؛ عدالتی که در نظام سرمایه داری غرب وجود دارد، منحصر به چند سرمایه دار است، در صورتی که ما باید فرصت های تولید را برای اقشار مختلف عادلانه کنیم.

  افروغ با بیان اینکه عدالت در تولید صرفاً عدالت در توزیع نیست, گفت: اگر پشتوانه تولیدی به شکل منصفانه و عادلانه باشد، آن وقت می توانیم حرف متعالی متناسب با شعار عدالت اقتصادی داشته باشیم و این نام گذاری به نام" حماسه اقتصادی" می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی ما باشد.

  اخلاق انقلاب اسلامی ایران حماسه سیاسی رقابت سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی سیاسی و حماسه اقتصادی مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری نخبگان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها