• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32831

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی‌ها باید صداقت نشان دهند و بگویند که از اقدامات گذشته پشیمان هستند تا جمهوری اسلامی ایران هم بتواند برای مذاکره با آنها تصمیم‌گیری کند.

  به گزارش پارس به نقل از افکارنیوز، منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با بحث مذاکره با آمریکا اظهار داشت: ما دلایل متعددی برای مذاکره نکردن با آمریکا داریم چرا که آنها همواره علیه ما دست به توطئه می زنند و این توطئه ها از قبل انقلاب نیز وجود داشت.

  وی افزود: آمریکا متهم است که از جنگ جهانی دوم نسبت به ملت ما سیاست های استعماری داشته و لطمات زیادی را در این رابطه به ما وارد کرده است.

  حقیقت پور ادامه داد: آمریکایی ها در تصمیمات سیاسی کشور ما دخل و تصرف داشتند و قبل از انقلاب هم دخالت های زیادی را مثل کودتای ۲۸ مرداد طراحی کردند.

  وی اظهار داشت: بعد از انقلاب هم توطئه های آمریکایی ها ادامه داشت و در حال حاضر هم آنها با پیگیری مسائلی همچون تحریم ها دست به توطئه علیه ما می زنند.

  حقیقت پور تاکید کرد: ما صداقتی در رفتار آنها نمی بینیم آنها از یک طرف بحث مذاکره را مطرح می کنند ولی در کنگره به دنبال افزایش تحریم ها هستند.

  این نماینده مجلس گفت: آمریکایی ها باید صداقت نشان دهند و بگویند که از اقدامات گذشته پشیمان هستند تا جمهوری اسلامی ایران هم بتواند برای مذاکره با آنها تصمیم گیری کند.

  انقلاب جمهوری اسلامی ایران جنگ جهانی دوم رئیس مجلس رئیس مجلس شورای اسلامی رهبر معظم انقلاب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کودتای ۲۸ مرداد مذاکره دلایل
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها