• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32787

  عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه از ابزار غیر صلح آمیزی چون تحریم نمی توان در جهت مذاکرات صلح آمیز استفاده کرد گفت: ما در چارچوب ام پی تی فعالیت می کنیم و هر گونه پیشنهاد خارج از آن را نمی پذیریم.

  پارس: سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی پارس درباره مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحریم ها اظهار کرد: نکته مهمی که در مذاکرات مورد بحث و بررس قرار می گیرد موضوع تهدیدات و تحریم هاست.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به مذاکرات پیرامون فعالیت هسته ای خود اعتقاد راسخ دارد گفت: ایران از هرگونه بحث و بررسی درخصوص انرژی هسته ای صلح آمیر استقبال می کند اما معتقد هستیم که در مذاکرات برای رسیدن به نتیجه مطلوب نباید از ابزار غیر صلح آمیز استفاده شود.

  نقوی حسینی افزود: اگر قرار است با مذاکره به نتیجه برسیم پس چرا هر روز دامنه تحریم ها گسترده تر می شود؟ این مساله یک تعارض است جمهوری اسلامی چگونه باید اعتماد کند که آنها در پی حل موضوع از طریق مذاکره است؟

  نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: غربی ها باید برای نشان دادن حسن نیت خود در انجام مذاکرات یک گام مثبت بردارند و اعتماد ملت ایران را جلب کنند.

  نقوی حسینی تصریح کرد: در برخی موارد پیشنهاداتی مطرح شده که به طور اساسی تناسب و تعادل ندارد به طور مثال یکی از درخواست های آنها مبنی بر تعطیل شدن یکی از مراکز هسته ای ایران است و در مقابل آنها ادعا می کنند تحریم معاملات طلا و سنگ های قیمتی را بر می داریم؛ این چه تناسبی است؟ پیشنهادات آنها از پشتوانه منطقی برخوردار نیست.

  عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه آنها هر روز بر دامنه تحریمات خود می افزایند و ادعا مذاکره هم دارند یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران این پیام را به آنها داده است که ملت ما تسلیم تهدید، تحریم و فشار نخواهد شد؛ تعطیلی و توقف در حوزه فعالیت هسته ای ما به طور اساسی قابل مطرح کردن نیست.

  وی تاکید کرد: به هیچ تقاضایی در خصوص تعلیق و توقف فعالیت هسته ای پاسخ نخواهیم داد چرا که ما در چارچوب ام پی تی فعالیت می کنیم.

  ام پی تی انرژی هسته ای جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران عضو کمیسیون امنیت ملی کمیسیون امنیت ملی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ملت ایران نماینده مجلس شورای اسلامی هسته ای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها