• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32784

  روز گذشته در اردن بار دیگر مردم این کشور دست به تظاهرات زدند و خواستار ایجاد اصلاحات شدند آنها همچنین از سخنان جنجالی اخیر عبدالله دوم انتقاد کردند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس به نقل از پایگاه خبری « الشروق» ، روز گذشته همزمان با سفر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به امان بار دیگر مردم اردن در تظاهراتی مسالمت آمیز خواستار ایجاد اصلاحات کامل و مبارزه با فساد شدند.

  شهرهای « اربد» ، « کرک» و « الطفیله» شاهد اعتراضات مردمی به سخنان جنجالی اخیر عبدالله دوم شاه اردن در مورد مسائل داخلی کشور نیز بود.

  ده ها جریان مردمی و حزبی در برابر مسجد الحسینی در مرکز امان بعد از نماز جمعه گرد هم آمدند و با انتقاد از سخنان عبدالله دوم خواستار احترام به مردم اردن شدند و استفاده از الفاظ توهین آمیز در حق ملت را محکوم کردند.

  آنان همچنین خواستار بازگرداندن قدرت به مردم شدند و بر ادامه تظاهرات ها تا تحقق کامل خواسته های خود تأکید کردند.

  پیشتر گفت وگوی شاه اردن با مجله آمریکایی « آتلانتیک» و انتشار بخش هایی از این مصاحبه، جنجالی رسانه ای به پا کرد.

  او از گروه اخوان المسلمین در اردن انتقاد کرده و گفته بود که آنها به قانون اساسی کشور ایمان ندارند و تنها به مرشد خود وفا دارند و از تعدادی از رهبران قبایل اردنی نیز انتقاد کرده و آنها را « دایناسور» خوانده و متهم کرده که با تعدادی از جریان ها و سازمان های امنیتی محافظه کار در منطقه همکاری کرده اند.

  اخوان المسلمین باراک اوباما دایناسور رئیس جمهور آمریکا رسانه قانون اساسی مسالمت آمیز مسجد مصاحبه نماز جمعه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها