• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32777

  مقامات میانمار به دنبال کشته شدن ۲۰ تن در درگیری‌های اخیر میان بوداییان راخین و مسلمانان روهینجا در شهر میکتیلا حالت فوق‌العاده اعلام کردند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از گذشت سه روز از آغاز درگیری ها در شهر میکتیلا که در ۱۳۰ کیلومتری نایپیداو، پایتخت میانمار قراردارد، خسارت های بسیاری به این شهر وارد شده است.

  یکی از نیروهای پلیس میانمار گفت: دست کم ۲۰ تن در این درگیری ها کشته شده اند و پیش بینی می کنیم که تعداد کشته شدگان بیشتر شده باشد اما جمع آوری همه اجساد کار بسیار دشواری است.

  دفتر ریاست جمهوری میانمار اعلام کرد، اعلام حالت فوق العاده ارتش را قادر می سازد تا به برقراری مجدد نظم کمک کنند.

  اوضاع موجود در میانمار با حضور گروهی از افراد مسلح به سلاح سرد در مناطق درگیر به شدت وخیم شده است به طوریکه بسیاری از شهروندان مسلمانان شهر میکتیلا از خانه های خود فرار کرده اند.

  یکی از ساکنین این شهر گفت: اوضاع بدتر می شود. مردم ساختمان ها را تخریب می کنند. بسیاری از مردم کشته شده اند. ما می ترسیم و سعی می کنیم در خانه هایمان پنهان شویم.

  این شدیدترین درگیری از زمان آغاز درگیری ها میان مسلمانان و بوداییان استان راخین از سال گذشته تا کنون به شمار می آید.

  یکی از اعضای پارلمان میانمار وابسته به حزب مخالف لیگ ملی برای دموکراسی گفت: با وجود آنکه دولت میانمار اعلام کرده که همه چیز تحت کنترل است اما اوضاع خوب نیست.

  مشاور مخصوص بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه ای گفت: رهبران مذهبی و رهبران جوامع دیگر باید از طرفداران خود بخواهد تا دست از خشونت بکشند، به قانون احترام بگذارند و صلح را تقویت کنند.

  ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز ضمن اشاره به نگرانی های واشنگتن در خصوص این درگیری ها گفت: آمریکا هر دوطرف را به آرامش، مذاکره، خویشتن داری و احترام ترغیب می کند.

  بان کی مون خشونت دموکراسی ریاست جمهوری سازمان ملل فرانسه مسلمانان نولاند واشنگتن وزارت خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها