• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32714

  آغاز رسمی تحقیقات برای رسیدگی به اتهامات مطرح شده علیه نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری پیشین فرانسه واکنش هایی را در میان سیاستمداران واین کشور در پی داشته است.

  پارس: ژان فرانسوا کوپه، رهبر حزب راستگرای او ام پ پیگرد قانونی این اتهامات را عملکردی سیاسی دانست و اظهار داشت که این اقدامی غیر قابل درک است.

  تحلیلگران معتقدند که آغاز رسیدگی به اتهامات مطرح شده علیه نیکلا سارکوزی با توجه به احتمال حضور وی در انتخابات سال ۲۰۱۷ می تواند، ریسکی بزرگ برای وی به شمار آید. اگر چه وکیل وی اعلام کرده که هیچ مدرکی علیه سارکوزی وجود ندارد اما گفته می شود که وی ممکن است ماه ها و یا سال ها به عنوان مظنون درگیری این پرونده باشد.

  به گزارش پارس ، آقای سارکوزی متهم است که در زمان برپایی کمپین انتخاباتی خود از لیلیان پتانکور، وارث شرکت لورئال و ثروتمند ترین زن فرانسه برای تبلیغات هزاران یورو پول نقد دریافت کرده است.

  همچنین اتهامی دیگر علیه سارکوزی در پرونده قضایی فروش زیر دریایی و تجهیزات نظامی در سال ۱۹۹۴ به پاکستان مطرح است.

  این دومین بار است که یکی از روسای جمهوری پیشین فرانسه برای رسیدگی به اتهامات وارده در دادگاه حاضر می شود. نخستین فرد ژاک شیراک بود که در سال ۲۰۰۷ برای رسیدگی به اتهامی که به دوران فعالیت وی به عنوان شهردار پاریس مربوط می شد، در دادگاه حضور یافت. بر اساس این پرونده شیراک به دو سال زندان تعلیقی محکوم شد.

   

  انتخابات پاکستان پول تبلیغات زندان فرانسه نیکلا سارکوزی یورو رسیدگی اتهامات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها