• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32702

  یک عضو انجمن حقوق بشر بحرین با تاکید بر ادامه سرکوب مردم این کشور و نقض گسترده حقوق بشر تصریح کرد رژیم آل خلیفه همچنان بیش از ۳۰۰ نوع شکنجه را علیه مردم انقلابی و معترضان اعمال می کند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، عبدالاله الماحوزی عضو انجمن حقوق بشر بحرین تصریح کرد: مشکل بحرین، ساختارو ترکیب قبیله ای و امنیتی رژیم حمد بن عیسی آل خلیفه، شاه این کشور است و هیچ نشانه ای برای اجرایی کردن خواست ملت در زمینه میثاق ملی که مردم را منبع قدرت می داند، وجود ندارد.

  وی افزود: ساختار پیچیده قبیله ای رژیم بحرین با هرگونه اصلاحات سیاسی مخالف است. عضو انجمن حقوق بشر بحرین که با العالم گفتگو می کرد، اظهار داشت از زمان ارایه گزارش حقوق بشری" کمیته حقیقت یاب بحرین" به ریاست شریف بسیونی، بیش از ۵۰ نفر به شهادت رسیده اند و شیخ علی سلمان از بزرگترین شخصیت های روحانی منتقد رژیم بحرین نیز مورد سوء قصد قرار گرفت.

  وی گفت: در این مدت همچنین بیش از ۶۰۰ نفراز تظاهرکنندگان مورد اصابت گلوله های ساچمه ای قرار گرفتند که تعدادی شهید و زخمی شدند. شبه نظامیان مسلح در مناطق مختلف مستقر شده و بیش از هزار مورد حمله به منازل گزارش شد و نزدیک به ۴۰ نفر از علمای مذهبی نیز برای تحقیق فراخوانده شده اند.

  الماحوزی خاطرنشان کرد: از زمان گزارش بسیونی به کادر پزشکی نیز ستم هایی شده که هفت نفر از آنان هنوز در بازداشت به سر می برند و به یک الی پنج سال حبس محکوم شده اند و ۳۱ شخصیت بحرینی نیز سلب تابعیت شده و بیش از ۶۰۰ نفر نیز از کار اخراج شده اند.

  وی درباره روند مذاکرات در بحرین نیز گفت: رهبران مخالف، به نقش نماینده شاه در مذاکرات که حالت پستچی را دارد، اعتراض و تاکید دارند که ما نیازی به پستچی نداریم و می خواهیم محموله پستی روی میز مذاکرات باشد و این در حالی است که فقط همه پرسی می تواند بیانگر نظر مردم باشد.

  عضو انجمن حقوق بشر بحرین افزود: حمد بن عیسی آل خلیفه، شاه بحرین، به مذاکرات سال ۲۰۰۱ پایبند نبود، بنابراین بی اعتمادی در این زمینه وجود دارد و برای تضمین تحقق وعده ها، ما بر ضرورت مشارکت وی در مذاکرات اصرار داریم.

  بحرین حبس حقوق حقوق بشر رکورد مردم مذاکرات رژیم عضو شکنجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها