• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32603

  قرارداد امنیتی و همکاری های نظامی و دریایی در حوزه خلیج فارس به امضای دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و مقام ارشد دریایی عراق رسید.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، توافقنامه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی عراق در بخش های مختلف امنیتی، دفاعی و توانمندی های دریایی با یکدیگر همکاری های خود را گسترش خواهند داد.

  در جریان امضای این تفاهم نامه، جمعی از مدیران و مسئولان معاونت های مختلف نیروی دریایی سپاه و تعدادی از مقامات ارشد نظامی عراق حضور داشتند.

  دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی عراق در بغداد، بر ضرورت تامین امنیت خلیج فارس توسط کشورهای مسلمان منطقه تاکید کرد.

  سردار فدوی با بیان اینکه قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران برای حفظ امنیت منطقه است، حضورکشورهای بیگانه در منطقه حساس خلیج فارس و شریان تامین انرژی جهان رد کرد.

  فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: فرصت مناسبی است که امنیت جمعی برای کشورهای منطقه تحقق یابد و روابط بسیار خوب ایران و عراق می تواند منطقه را در مسیر مناسب آن قرار دهد.

  سردار فدوی همچنین سفر خود و هیئت همراه را به عراق مفید ارزیابی و از طرف عراقی دعوت کرد که به ایران سفر کند.

  سپهبد علی حسن علی فرمانده نیروی دریایی عراق نیز تفاهم های بدست آمده در این سفر را راهگشای توافق های جدید دو کشور در آینده دانست.

  دریادار فدوی و هیئت همراه در این سفر ضمن زیارت عتبات عالیات و دیدار با سرپرست وزارت دفاع و رئیس ستاد ارتش عراق، از مرکز عملیات نیروی دریایی و آکادمی علوم دریایی عراق در بصره و منطقه ام القصربازدید کرد.

  سفر هیئت نیروی دریایی سپاه پاسداران در روزهای پایانی اسفند ماه انجام شد.

  آکادمی علوم انرژی ایران و عراق جهان حوزه خلیج فارس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عراق فرمانده نیروی دریایی کشورهای منطقه وزارت دفاع

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها