• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32596

  برگ برگ فتنه ۸۸ حاوی در‌س‌هایی آموزنده و عبرت‌انگیز است؛ آشکار‌تر شدن هر‌چه بیشتر نقش ممتاز ولی‌فقیه و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد‌ظله) ‌ در برون‌رفت از بحران‌سازی براندازان، اثبات عظمت ملت بابصیرت، دین‌مدار و ولایت‌محور ایران، عمق کینه دشمنان ملت و تفکیک صف دوستان انقلاب و نظام از دشمنان آن و… همگی از در‌س‌ها و برکات فتنه ۸۸ است.

  به گزارش پارس به نقل از صراط   ۱۳۸۸هم تجدید حیاتی برای ۱۳ آبان ها و ۱۶ آذر ها و ۲۲ بهمن ها بود و هم منشا و مبدا تحولات نوینی چون ۲۲ خرداد و ۹ دی بود.  

  ۲۲ خرداد تا ۲۲ بهمن روز شمار ۳۰ سال انقلاب بود. روند حوادث ۸۸ ماهه پس از انتخابات به خوبی نشان داد" تجدید حیات نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران" جامع ترین تعبیر برای وصف تحولات این برهه حساس پس از انقلاب است.

  گزارش پیش رو یکی از مهم ترین روزهای حوادث این نبرد ۸ ماهه (۱۶،۱۷،۱۸،۱۹ تیر ۸۸) را بررسی کرده است.  


  سه شنبه، ۱۶ تیر،   تاکید میر حسین موسوی بر لزوم رعایت قانون


  رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی شبکه اول سیما با مردم گفت :  

  " دشمنان مستکبر بدانند که یک خاطره و چهره زشت دیگری از خود در ذهن تاریخی ملت ما نسبت به آنها شکل گرفت و اضافه شد چرا که ملت ایران هنوز خاطره تلخ اسقاط دولت ملی در ۲۸ مرداد ۳۲ توسط همین مستکبران را از یاد نبرده و این دخالت های اخیر آنها، آن ذهنیت را در بین ملت ایران هم زنده و هم تقویت کرد. "  
   
  پارلمان نیوز در خبری آورده بود: میرحسین موسوی در جمع تعدادی از همفکرانش در پاسخ به پرسش یکی از حضار درباره" مشروعیت دولت" با بیان اینکه مشروعیت دو نوع است یک مشروعیتی است که برآمده از شرع است و نوع دیگر آن مشروعیتی سیاسی است تصریح کرد: " وقتی دولتی در چارچوب قانون شکل نمی گیرد در نظر مردم مشروعیت ندارد و این مسئله دولت را تضعیف می کند و حتی آن را به سمت خشونت علیه مردم سوق می دهد" وی با تاکید بر اعتقاد خود نسبت به کار گروهی و تشکیلاتی گفت: " تصمیم و تلاش دارم که با جمعی به صورت منظم و سامان یافته کار کنم و از اول هم عادت به کار فردی و تک نفره نداشته ام"

  موسوی در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم رعایت قانون اظهار داشت: " ما می گوییم دولت مشروعیت ندارد، چون آرای مردم را ندارد و باید تلاش کنیم که از طریق حرکت در چارچوب قانون، اعتراض خود را نسبت به محتوای حرکت صورت گرفته نشان دهیم. در غیر این صورت مجبوریم در هر قدمی از خود یک دیگری بسازیم و این چیزی نیست که به دنبالش هستیم. "  
   
   
  روزنامه اعتماد ملی نوشت:   قدرت الله علیخانی نماینده قزوین  در خصوص اعلام تشکیل حزب از سوی میرحسین موسوی گفت: " شخصا به نوبه خود و به عنوان یک شهروند ایرانی از تاسیس چنین حزبی استقبال می کنم. "  چهارشنبه، ۱۷ تیر، واکنش ولایتی به قرائت بخش هایی از اظهارات مداخله جویانه مقامات غربی 


  ایرنا به نقل از  مرتضی تمدن، استاندار تهران   اعلام کرد: هیچ گونه مجوزی برای تجمع و راهپیمایی در روز ۱۸  تیر نه درخواست شده و نه صادر شده است.

  علی اکبر ولایتی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما در واکنش به قرائت بخش هایی از اظهارات مداخله جویانه مقامات غربی   در قبال مسائل داخلی کشورمان توسط مجری برنامه گفت: " اجازه بدهید در خصوص همین آقای فراتینی و ایتالیا قدری صحبت کنیم تا حد و اندازه ایتالیا و وزیرش مقداری مشخص شود.

  وی در ادامه توصیه  کرد: فراتینی باید تصاویر نقش رستم در نزدیکی پرسپولیس جایی که شاهپور  اول امپراطور ایران، و" الریانو" امپرطور روم را تسلیم و زندانی کرد ببیند لقمه هایی بزرگ تر از دهانشان بگیرند این تصویر غرور آفرین برای ایرانی ها و خفت بار برای رومی ها همچنان باقی مانده است"


  پنج شنبه، ۱۸ تیر، عدم برخورد نیروی انتظامی به مذاق آشوبگران خوش نیامد


  رجانیوز: « در حالی که برای آنچه که راهپیمایی گرامیداشت ۱۸ تیر خوانده می شد از یک هفته قبل در رسانه های ضدانقلاب فراخوان داده شد و حتی مسیرهای هشت گانه ای برای راهپیمایی منتهی به میدان انقلاب تهران اعلام شده بود، این فراخوان با عدم استقبال شهروندان تهرانی مواجه شد.   از ساعت ۱۸ پنج شنبه حدود ۱۰۰ نفر در خیابان وصال تهران اقدام به راهپیمایی همراه با سکوت به سمت بلوار کشاورز کردند که نیروهای انتظامی حاضر در محل نیز برخوردی با این افراد نکردند.

  تدبیر نیروی انتظامی در عدم برخورد با این تعداد محدود که گویا به مذاق آشوبگران خوش نیامده بود، موجب شد برخی افراد اقدام به آتش زدن چند سطل زباله کردند. با این حال، عبور و مرور خودروها در خیابان انقلاب به صورت عادی جریان داشت و این تجمع چند ده نفره حتی به اخلال در عبور و مرور مردم در خیابان اصلی منجر نشد.  

  در عین حال، رسانه ضد انقلاب صدای امریکا که در دقایق ابتدایی شکل گیری این تجمع سعی در تحریک مردم برای پیوستن به آن از طریق تماس های تلفنی و بیان مشاهدات حاضران در تجمع داشت، پس از آنکه اغلب تماس گیرندگان تأکید می کردند که نیروهای انتظامی برخورد سختی با معدود تجمع کنندگان نداشتند و هرگز تیری به سمت آنان شلیک نکردند، ترجیح داد این برنامه را قطع کند. همچنین بی بی سی فارسی که یکی از اصلی ترین رسانه های محرک در آشوب های ۲ هفته اول پس از انتخابات بود، تنها به انتشار چند خبر کوتاه در خصوص تجمع امروز اکتفا کرد. »

  تابناک آورده است: « شاهدان عینی خبر دادند که تجمعاتی در محدوده میدان انقلاب، خیابان جمالزاده تا میدان ولی عصر صورت گرفت که با هشدار پلیس و برخوردهای جزیی میان معترضین و پلیس پایان یافت. »

    پرس تی وی اعلام کرد: « صدها نفر در اطراف دانشگاه تهران، پس از نا آرامی های اخیر انتخاباتی تجمع کرده اند. در این تجمعات پراکنده نیروهای امنیتی حضوری پر رنگ و چشمگیر داشتند و سعی کردند به متفرق کردن جمعیت مبادرت کنند. »

  گری سیک مشاور اسبق امنیت ملی امریکا،   در سایت شخصی خود نوشت: « اپوزیسیون باید در آرامگاه آیت الله خمینی ‏ (‏ ره) ‏ ، بست بنشینند. »  

  وی در ادامه راهکار دیگر خود را نیز اینطور پیشنهاد داد: « جدای از موسوی و همسرش، شماری از افراد که صلاحیت شان در هاله ای از شک و تردید قرار دارد و  کسانی که طی ۲ دهه گذشته در عرصه سیاست فعال نبودند، باید به این حرکت بپیوندند‏ . ‏  

  علیرضا بهشتی، همسر شهید رجایی، همسر شهید همت، برخی از اعضای خانواده آیت الله خمینی از جمله حسن، زهرا (عمه اش) و علی اشراقی (نوه آیت الله خمینی) ، از جمله اسامی هستند که به ذهن من می آید‏ . ‏ حتی، علی مطهری را نیز باید به پیوستن به این حرکت ترغیب کرد‏ . سپاه پاسداران برای درهم شکستن و سرکوب چنین جمعیتی در چنین مکان مقدسی نمی تواند دست به کار شود‏ . ‏ معتقدم، به ویژه، در صورتی که برخی آیت الله ها در قم و مناطق دیگر، نامه هایی را در حمایت از معترضان بفرستند، این اقدام، فشاری را به سپاه وارد خواهد کرد که شکستش را نزدیک خواهد کرد‏ . »  

  وی در پایان تاکید کرد:   « تا زمانی که سپاه و بسیج از میدان خارج نشوند، موفقیت اپوزیسیون در ایران محال است. »

  رجانیوز نوشت: ستار هدایت خواه نمانیده مردم یاسوج در مجلس در جمع مردم این شهر، موضع گیری های رئیس مجلس در خصوص حوادث پس از انتخابات را غیراصولگرایانه دانست و تاکید کرد: « با توجه به اتفاقات اخیر و برخی موضع گیری ها توسط چهره های سیاسی باید گفت رییس مجلس، نقش نامناسبی را ایفا کرد‏ و انتظار می رفت آقای لاریجانی پس از بیانات رهبر انقلاب به طور شفاف و قوی در رابطه با برخی مسائل قبل و بعد از انتخابات موضع گیری می کرد‏ . لاریجانی در مواضع خود، مشکلات شخصی با شخص آقای رییس جمهوری را دخالت داد‏ . »

  مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق (منافقین) با صدور بیانیه ای اعلام کرد: « درس بزرگ برای آینده این است که وقتی دشمن می خواهد با… سرکوبگر لباس شخصی یا قلاده وار هیچ امکانی برای تجمع و تظاهرات بزرگ باقی نگذارد و سایرین هم عدم صدور مجوز قانونی را بهانه می کنند اصلاً در فکر کثرت و کمیت نباشید… حتی در شرایطی که هیچ گونه امکان تجمع نیست هسته های ۹ نفره، ۵ نفره و حتی هسته های مقاومت ۳ نفره جوانان انقلابی می توانند نیروهای سرکوبگر دشمن را تجزیه، خسته و فرسوده کنند. »


  جمعه، ۱۹ تیر، مهدی کروبی به جای استفاده از عبارت « دیار باقی» ، به اشتباه از عبارت « دیار فانی» استفاده کرد

  شبکه ایران آورده است:   مهدی کروبی در نامه ای سرگشاده به رئیس قوه ی قضائیه   از بازداشت اغتشاشگران بعد از انتخابات انتقاد کرد.  

  وی در قسمتی از نامه خود به جای استفاده از عبارت « دیار باقی» ، به اشتباه از عبارت « دیار فانی» استفاده کرد و نوشت: " ممکن است که کروبی را هم به دیار فانی بفرستند اما ملت زنده می ماند و حق خود را می گیرد. "  
   
  خبرنامه دانشجویان ایران نوشت: « پس از کشف مکان اصلی ستاد جنگ و عملیات روانی میر حسین موسوی در برج ده طبقه ای واقع در قیطریه، شواهد و اطلاعات بسیاری در مورد ارتباط تنگاتنگ تشکیلاتی ستاد موسوی با بی. بی. سی فارسی به دست آمد. در ستاد مستقر در این برج ده طبقه که متعلق به (م. ه) است، استودیوی ضبط برنامه های مکرر تلویزیونی برای پخش در این شبکه ضبط می شده است. مدیریت ستاد عملیات روانی مذکور را محسن امین زاده از اعضای اصلی حزب مشارکت بر عهده داشته است. » .

  امنیت ملی انقلاب و نظام ایران حضرت آیت الله خامنه ای خشونت دین فتنه مد نیروی انتظامی ولی فقیه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها