• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32584

  اعلام یک روز عزای عمومی در پی ترور شیخ البوطی و جمعی از نمازگزاران، تلفات سنگین تروریستها در ادامه عملیات ارتش سوریه و بازگشت امنیت به برخی مناطق از جمله خبرهای مربوط به سوریه است.

  به گزارش پارس به نقل از مهر به نقل از تلویزیون سوریه، در پی ترور شیخ علامه محمد سعید رمضان البوطی از علمای برجسته سوری، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در پیامی تسلیتی اعلام کرد با نهایت تاسف و تاثر، شهادت علامه دکتر استاد محمد سعید رمضان البوطی عالم برجسته جهان اسلام را به ملت سوریه تسلیت عرض می کنم.

  اسد، کشته شدن شیخ البوطی را ضایعه ای برای جهان اسلام و سوریه دانست که رویارویی وی با نیروهای ظلمانی و اندیشه های تکفیری افراطی، سبب شد تا تروریستهای تکفیری وی را از سر راه خود بردارند.

  اعلام یک روز عزای عمومی در سوریه

  در پی جنایت هولناک تروریستهای تکفیری در منفجر کردن مسجد الایمان و شهادت جمعی از نمازگزاران از جمله شیخ البوطی از علمای برجسته سوری، دولت سوریه، روز شنبه را عزای عمومی اعلام کرد.

  نخست وزیری سوریه، اعلام کرد در پی فرمان رئیس جمهور بشار اسد، روز شنبه در سرتاسر سوریه به مناسبت شهادت علامه البوطی و دیگر شهدای سوریه، عزای عمومی اعلام می شود.

  مجلس الشعب سوریه نیز، اعلام کرد ترور علامه البوطی، اسلام را هدف قرار داد. دولت سوریه نیز تاکید کرد این اقدام بزدلانه تروریستها، بدون مجازات نخواهد ماند. احزاب و تشکلهای سوری نیز ترور شیخ البوطی را جنایت وحشیانه توصیف کردند.

  بازگشت امنیت به چند شهر دیگر سوریه

  با وجود ادامه جنایتهای تروریستهای تکفیری که هولناک ترین آنها، انفجار مسجد الایمان و کشته شدن جمعی از نمازگزاران به همراه علامه شیخ البوطی از علمای برجسته سوری در پی آن بود، نیروهای ارتش سوریه به عملیات خود برای سرکوب تروریستها ادامه دادند که طی موفق شدند امنیت را به شهرهای التلال الحمر الشرقیه و حضر و خان الرنبه در القنیطره بازگردانند و شمار زیادی از تروریستهای النصره را به هلاکت برسانند.

  همچنین در عملیات نیروهای ارتش در حومه دمشق، حلب، حمص، حماه، لاذقیه و ادلب، تلفات سنگینی به تروریستهای مسلح وارد شد.

  ارتش سوریه بشار اسد تلویزیون جهان اسلام دولت سوریه رئیس جمهور سوریه مسجد امنیت البوطی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها